• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

170 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

28 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12435 defa okundu.
170 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Bingöl genelinde bin kişinin çeşitli kurumlarda geçici süreliğine istihdam edileceği ile ilgili yapılan açıklamada; Solhan Kaymakamlığı bünyesinde 35, Solhan Belediye Başkanlığı bünyesinde 100, Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde 15 ve Arakonak Belediye Başkanlığı bünyesinde ise 20 olmak üzere Solhan’da toplam 170 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü, Bingöl genelinde bin kişinin çeşitli kurumlarda geçici süreliğine istihdam edileceğini bildirdi. Başvuru tarihleri ve yapılacak alımların kurumlara dağılımı hakkında yapılan açıklamada; Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında bin kişinin çeşitli kurumlarda 6 ay süre ile istihdam edileceğini bildirdi.

Bingöl genelinde bin kişinin çeşitli kurumlarda geçici süreliğine istihdam edileceği ile ilgili yapılan açıklamada; Solhan Kaymakamlığı bünyesinde 35, Solhan Belediye Başkanlığı bünyesinde 100, Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde 15 ve Arakonak Belediye Başkanlığı bünyesinde ise 20 olmak üzere Solhan’da toplam 170 kişinin istihdam edileceği belirtildi.

Valilik, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek kişilerin 28 Ocak-1 Şubat 2019 tarihleri arasında İl Müdürlüğüne başvurmaları gerektiği belirtilirken, programın 18 Şubat’ta başlayacağı ve 16 Ağustos tarihinde de sona ereceği kaydedildi.

BAŞVURU İÇİN KATILIMCI ŞARTLARI

Bingöl Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında çalışmak isteyenlerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olanlar arasından belirleneceği dikkat çekti.

Katılımcıların başvuru şartları ise şöyle sıralandı: “Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak,  Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar. Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır. Katılımcılar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olanlar arasından belirlenecektir. Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 18 Şubat 2019 tarihinde başlayacak, 16 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir.”

SOLHAN’DA 170 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

İstihdam edilecek kurumlar ise şu şekilde belirlendi: “Bingöl Valiliği 10, Bingöl Belediye Başkanlığı 165, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü 40, Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü 30, Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü 10, Bingöl Emniyet Müdürlüğü 15, İl Özel İdaresi 20, Bingöl İl Müftülüğü 30, Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü 40, Genç Kaymakamlığı 50, Genç Belediye Başkanlığı 100, Solhan Kaymakamlığı 35, Solhan Belediye Başkanlığı 100, Solhan Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü 15, Karlıova Kaymakamlığı 20, Karlıova Belediye Başkanlığı 150, Adaklı Kaymakamlığı 10, Adaklı Belediye Başkanlığı 30, Kığı Kaymakamlığı 10, Kiğı Belediye Başkanlığı 10, Yedisu Kaymakamlığı 5, Yedisu Belediye Başkanlığı 10, Yayladere Kaymakamlığı 5, Yayladere Belediye Başkanlığı 10, Ilıcalar Belediye Başkanlığı 20, Sancak Belediye Başkanlığı 40 ve Arakonak Belediye Başkanlığı 20 kişi istihdam edilecek.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN