• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HAFIZ YATILI KIZ KUR’AN KURSU FAALİYETE GİRDİ

20 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1753 defa okundu.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ HAFIZ YATILI KIZ KUR’AN KURSU FAALİYETE GİRDİ

Solhan İlçe Müftülüğü 15 Temmuz Şehitleri Hafız Yatılı Kız Kur’an Kursu faaliyet girdi. Mayıs ayından itibaren yoğun bir çalışmayla tamamlamaya çalışılan ve 125 kişi kapasiteli Kursta 20 kız öğrencinin hafızlık için çalışmakta olduğu belirtildi.

15 Temmuz Şehitler Hafız Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun faaliyete girdiği ile ilgili İlçe Müftülüğü bir açıklamada bulundu.

İlçe Müftüsü Ali İkiz tarafından yapılan yazılı açıklamada: “Kur’an Kursumuz bu yıl maddi sebepler başta olmak üzere, fazla tecrübeli öğretici yetersizliğinden dolayı en fazla 30 öğrenci alacaktır. Kur’an Kursumuzda günde 3 öğün yemek hizmeti sunulmaktadır. Bunun yanında çocuklarımızın kendilerini evlerinde yuvalarında hissetmeleri için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. 15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursumuzda şuanda kayıtlarımız devam etmektedir. 27 Kasım gününe kadar kayıtlarımız devam edecektir. Kur’an Kursumuzun giriş katında bulunan 4-6 yaş Sıbyan Mektebinde 1 öğretici hoca hanım ile 1 yardımcı hoca hanım olmak üzere 2 görevli bulunmaktadır. Hafızlık Eğitimini ise 2 hafız hoca hanımımız vermektedir.” ifadelerini kullandı.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ

Müftü İkiz açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: “Kur’an Kursumuzun 2. Katında hafızlık eğitimi yapılırken, 3’üncü ve 4’üncü katlarımızda hafız adaylarımız için yatakhane bulunmaktadır. Kursumuzun 5’inci katında ise Mescit ve konferans salonu bulunmaktadır. Zemin katımızda çocuklarımız için yemekhanemiz bulunmaktadır. Son olarak Kursumuzun bu hale gelmesi için bize destek olan Sayın Bakan yardımcımız Yusuf Coşkun Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte Kursumuzun inşaat halinden itibaren bitirilinceye kadar her zaman ve durumda bize destek olan kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş Bey’e de çok teşekkür ediyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Abdülhakim Yıldız Bey’e de desteklerinden dolayı şükranlarımız sunuyoruz. Bize destek olan bütün kurum amirlerimize ve memurlarımıza da şükranlarımızı sunmayı bir borç biliriz. Allah hepsinden razı olsun. Tabi Kursumuzun faaliyete girmesi için maddi manevi fedakarlıkta bulunan başta Müftülük personelimiz olmak üzere bütün İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım arkadaşlara da çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Son olarak bu kursumuzun bitirilmesinde en büyük paya sahip olan hiç şüphesiz fedakâr Solhan halkıdır. Allah bu hayrlarınıdergah-ı izzetinde kabul etsin. Ahirette karşılarına çıkarsın. Amin.”

Ali ikiz, son olarak şu ifadeleri kullandı: “Bir konuya değinmeden bitirmek istemiyor. 15 Temmuz Şehitler Hafız Yatılı Kız Kur’an Kursu bundan sonra kız çocuklarımızı hafize olarak yetiştirmek için faaliyet gösterecektir. Bizim ricamız değerli Solhan halkımızın Kursumuza gereken ilgiyi göstermelerdir. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN