• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

14 SPOR TESİSİ YAPILACAK

4 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1256 defa okundu.
14 SPOR TESİSİ YAPILACAK

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Bingöl Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında Bingöl merkez ve ilçelerde toplam 14 adet voleybol ve futbol sahası yapılacak. İhaleler, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek.

 Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Bingöl’de 14 adet voleybol-basketbol ve sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapılacak. Bu kapsamda Bingöl Valiliği ile Gençlik Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

Bingöl Vali Yardımcısı Muharrem Eligül ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu’nun Ankara’da imzaladığı protokol kapsamında 2 milyon TL ödenek gönderileceği ve tesislerin yapım işi ihalelerinin Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirileceği belirtildi.

Ödeneklerin aktarılmasının akabinde ihale süreçlerinin başlatılacağı, tesislerin yıl içerisinde teslim alınacağı kaydedildi.

TESİSLER NEREYE YAPILACAK?

Protokol kapsamında yapılan planlamada voleybol-basketbol ile futbol sahalarının inşa edileceği yerler de belirlendi. Projeler, yer sorunu nedeniyle çoğunlukla eğitim kurumları bahçesine inşa edilecek. Öğrencilerin yararlanacağı tesisler aynı zamanda semt sahası olarak da gençlere hizmet verecek. Voleybol ve basketbol sahaları tek tesisi olarak inşa edilecek. Futbol sahaları ise haricen yapılacak.

Merkez Mevlana Anadolu Lisesi, Gözer İlkokulu, Sevgi Evleri, Genç YİBO ve Solhan METEM’e basketbol-voleybol ile halı saha yapılacak.

Merkez Atatürk İlköğretim Okulu, Yayladere İlköğretim Okulu, Karlıova Hüseyin Hüsnü Tekışık İlköğretim Okulu ve Yedisu Lisesi okullarına da basketbol-voleybol sahası yapılacak.

ARIKAN, TEŞEKKÜR ETTİ

Projenin Bingöl’e kazandırılmasında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’in büyük katkı ve emeklerinin bulunduğunu ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan: “Sayın Bakanımıza ve Sayın Valimize Bingöl’ün önemli bir ihtiyacının karşılanması noktasında göstermiş oldukları destekten ötürü, Sayın Vali Yardımcımız Muharrem Eligül’e de protokol aşamasındaki emeklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu tesisin ilimizde hayat bulmasını sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a ve protokolün imzalanmasında emeği bulunan Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN