• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

14 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

30 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
853 defa okundu.
14 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Bölgedeki kent merkezlerinde ciddi sıkıntılar yaşanırken, belediyeler, il özel idare ve karayolları ekipleri, yolları açabilmek için yoğun mesai harcıyor. Solhan’da 29 Ocak 2017 günü 14 köy yolunun ulaşıma açıldığı 5 köyde ise çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Doğu ve Güneydoğu’da hayatı durma noktasına getirdi.

Türkiye genelinde soğuk ve kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, Doğu ve Güneydoğu’da yaşam felç oldu. Kar yağışı özellikle kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşları olumsuz yönde etkiledi. Solhan’da kar yağışı sonucu kapanan köy yolların açılması için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.

Solhan’da 27 Ocak 2017 günü etkili olan ve tüm ulaşım ağlarını kapatan kardan dolayı tüm köylerle ulaşım kesildi. Solhan’daki kar yağışı, günlük hayatı olumsuz yönde etkiliyor. İlçeye bağlı olup kar yağışından dolayı ulaşıma kapanan 27 köy yolunda çalışmalar devam ediyor.

İl Özel İdaresi Solhan Şantiye Şefi Muhittin Dengeşik, Köy yollarının açılması için 5 ekibin çalıştığını belirtirken köy tollarının yarısından fazlasının açıldığını ifade etti.

Karla mücadelede Solhan ekiplerinin yoğun çalıştığını belirten Dengeşik, ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve yapılan mücadele sonucunda 29 Ocak 2017 Pazar gününe kadar Hazarşah Köyü, Yenidal Köyü, Düzağaç Köyü, Gelintepe Köyü, Sülünkaş Köyü, Oymapınar Köyü, Yenibaşak Köyü,  Murat Köyü, Diliktepe Köyü, Şimşirpınar Köyü, Eşmetaş Köyü, Elmasırtı Köyü, Kırık Köyü ve Kaleköy yollarının ulaşıma açıldığını söyledi.

14 Köy yolunun ulaşıma açıldığını ve 5 noktada ekiplerin çalışmalarını yürüttüğünü belirten Dengeşik, Yenidak Köyü yolunu açan ekiplerin Yenidal mezra yollarında çalışmalarını devam ederken Yiğitharman Köyü’nde de çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Düzağaç Köyü yolunu açan ekiplerin aynı güzergahta bulunan Bozkanat Köyü yolunu açmak için çalışmalarını yürüttüğünü söyleyen Dengeşik, bir ekibin Gençtavus Köyü yolunu açmak için çalıştığını ve bir ekibin ise Asmakaya Gurup Köy yolunu açmak için çalıştığını söyledi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN