• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

12BİNGÖLSPOR’DAN BORUSSİA DORTMUND’A TRANSFER OLDU

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
947 defa okundu.
12BİNGÖLSPOR’DAN BORUSSİA DORTMUND’A TRANSFER OLDU

12 Bingölspor alt yapı oyuncusu İbrahim Ergin, Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Borussia Dortmund’un alt yapısına transfer oldu.

 Bebekliğinde geçirdiği hastalıktan sonra doktorların ailesine “oğlunuz öldü cenazesini alabilirsiniz” dediği İbrahim Ergin, mucize bir şekilde hayata dönmüştü. Küçük yaşta başladığı futbol hayatını her geçen gün daha ileriye taşıyarak başarılı olduğu 12 Bingölspor alt yapısından, Avrupa’nın en büyük kulüplerinden biri olan Borussia Dortmund’un alt yapısına transfer oldu.

BEBEKKEN ÖLDÜ DEDİLER AMA O KİŞİ BUGÜN BORUSSİA DORTMUND’A TRANSFER OLDU

İlginç hayat hikâyesine sahip olan İbrahim Ergin, bebekliğinde menenjit hastalığı geçirdiği ve hastaneye götürdüklerinde doktorların ailesine öldüğünü söylemişti. Ergin; “bebekken hastalanmıştım. Ailem beni doktora götürmüştü. Doktorlar yaptıkları müdahaleden sonra aileme ‘oğlunuz öldü, Cenazesini alabilirsiniz’ demişlerdi. Sonra bir sağlık personeli tarafından tekrar hayata döndürüldüm.” dedi.

8 yıldır futbolla yatıp futbol ile kalktığını söyleyen Ergin, futbolun kendisinin hayatından bir parça haline geldiğini söyledi. Ergin: “Belediye Bingölspor alt yapısında futbola başladım, sonrasında Çapakçurspor ‘a bugünkü ismiyle 12 Bingölspor’da futbol yaşantıma devam ettim. Çapakçurspor’da oynarken profesyonel lig takımlarından transfer tekliflerini aldım. Ancak okul hayatım bunlara engel oluyordu. O yüzden transferim gerçekleşmedi. Futbol becerimi her geçen gün arttırmaya çalıştım. Çok şükür bugün Avrupa’nın en büyük kulüplerden birinin alt yapısına transfer oldum. Bir arkadaşımda Borussia Dortmund takımının alt yapısında oynuyor. Arkadaşımın babası kulüp koordinatörü ve beni Bingöl’de izlemeye geldi. Beni izledikten sonra antrenörlerimden bilgi aldı ve transferim bu şekilde gerçekleşti. İnşallah ileride bir Nuri Şahin, bir Mesut Özil ve bir Arda Turan gibi ben de yeteneklerimle büyük kulüplerde ülkemizi temsil edeceğim. Beni bu güne kadar destekleyen aileme ve transferimde emeği geçen başta kulüp Başkanı Şehmus Guleyan’a, Kulüp AS Başkanı Mehmet Tezel’e, alt yapı hocalarım Seyhan Çılgın, Fatih Barıştıran ve Ahmet Ayata’ya teşekkür ediyorum.”

“ALT YAPI TEMEL AMAÇLARIMIZDAN BİRİDİR”

Alt yapıya verdikleri öneme değinen 12 Bingölspor Kulübü AS Başkanı Mehmet Tezel, 12 Bingölspor’u kurarken temel amaçlarının altyapıdan oyuncu yetiştirip büyük takımlara göndermek olduğunu söyledi. Tezel: “2010-2011 yılında Bingöl’de Galatasaray futbol okulunu açmakla bu işe başladık. İki yıl boyunca 100-150 oyuncu yetiştirdik bunların içinde İstanbul Başakşehir’e, Bucaspor’a Elazığ’a transfer olan oyuncularımız var, İbrahim Kardeşimiz ise Borussia Dortmund altyapısına sözleşme yaparak İnşallah önümüzdeki sezon forma giymeye başlayacak. Bunlar gurur kaynağıdır. Bizim temel amacımız gençlerin önünü açmak farklı takımlara göndertmektir.  İnşallah İbrahim gibi birçok sporcunun önünü açıp Bingölspor altyapısında yetişip farklı takımlarda görmek istiyoruz. Biz Bingöl’de bunun projesini gerçekleştirdik. Büyük takımların alt yapılarından sorumlu antrenörleri Bingöl’de misafir ettik ve Bingöl’de alt yapıyı nasıl geliştirebileceğimizi konuştuk. Ortaya güzel bir proje çıkardık. Bu proje sayesinde birçok Bingöl gencini büyük takımlara yolladık. Son transferimiz Almanya’nın köklü kulüplerinden Borussia Dortmund’a yaptık. İnşallah daha çok Bingöl gençlerini büyük takımlara göndereceğiz ve Bingöl’de sporun konuşulmasına vesile olacağız. İbrahim kardeşimize başarılar diliyorum. İnşallah Türkiye’ye yıldız futbolcu olarak döner” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN