• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

124 GÖÇMEN YAKALANDI

21 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
810 defa okundu.
124 GÖÇMEN YAKALANDI

Yasışı yollarla doğu illerinden Türkiye’ye giren ve Avrupa’ya geçmek maksadıyla İstanbul istikametine giden 124 göçmen, Şeref Jandarma Karakolu yol kontrollerinde yakalandı. Solhan’a getirilen göçmenlerin tahkikatlarının tamamlanmasıyla sınır dışı edilecekleri öğrenildi.

Solhan’da 124 yasadışı göçmen yakalandı. Edinilen Bilgiye göre, 17 Ağustos 2017 Perşembe günü saat: 15.00 sıralarında Solhan’a bağlı Şeref Jandarma Karakol Komutanlığı önünde yapılan yol kontrolünde dört farklı otobüste yasadışı yollar ile doğu illerinden Türkiye’ye giriş yapılarak Avrupa illerine geçiş yapmak maksadıyla; Elazığ-Ankara-İstanbul istikametine gitmeye çalışan toplam 124 yabancı uyruklu yasadışı göçmen yakalandı.

Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda yakalanmış yasadışı göçmenlerin 79’unun erkek, 13’ünün kadın ve 32’sinin ise çocuk olduğu ve bu göçmenlerden 91’inin Afganlı, 13’ünün Pakistanlı, 5’inin Myanmarlı, 1’inin Bangladeşli ve 14’ünün ise Iraklı olduğu öğrenildi.

Ülkeye yasadışı yollarla giriş yaparak yakalanan 124 yabancı uyruklu yasadışı göçmen ve otobüs şoförleri hakkında Cumhuriyet savcısı talimatları doğrultusunda idari ve yasal işlemlerin başlatıldığı öğrenilirken yapılan tahkikatın tamamlanması ile şahısların sınır dışı edileceği belirtiliyor.

STK’LAR VE İLGİLİ KURUMLAR İNSANI HİZMET VERİYOR

17 Ağustos 2017 Perşembe günü Şeref Jandarma Karakolu önünde yapılan yol kontrollerinden yakalanan yasadışı göçmenler aynı gün Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne ait eski kapalı salona getirildiler. Bir gece burada tutulan 124 göçmenin Cuma günü sağlık kontrolleri yapıldı. Solhan’da iaşe giderleri karşılanan göçmenlerin; süt, çocuk bezi, ıslak mendil, mama, meyve suyu, sabun ve giysi ihtiyaçları da Solhan’da faaliyet gösteren İHH Solhan Şubesi ile Solhan Umut Kervanı tarafından giderildi.

Kapalı spor salonunda kalan göçmenlerin buradaki şartlarda ihtiyaçlarının giderilmeyeceğinden dolayı daha iyi olan ve Solhan’da kalacakları sürede insani ihtiyaçlarının daha iyi karşılanacağı bir yere nakledildiler.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN