• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

100 KİŞİYE SICAK YEMEK

6 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1166 defa okundu.
100 KİŞİYE SICAK YEMEK

Solhan Kaymakamlığı ile Solhan Belediye Başkanlığı muhtaç ve kimsesiz ailelere Ramazan ayı boyunca yemek götürmek için kolları sıvadı. Yapılan istişareler sonucunda 100 kişiye iftarda yemek ulaştırılması kararlaştırıldı.

Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti toplantısında Ramazan ayı programı kapsamında yapılan istişareler sonucunda oruç boyunca ihtiyaç sahibi olup evinde yemek yapacak kimsesi olmayıp yemek yapma imkânı da olmayan kişilere yemek götürülmesi kararlaştırıldı.

Yapılan istişareler sonucunda alınan karar ile Ramazan ayı boyunca hanedeki kişi sayısına göre 40-50 aileyi kapsayacak şekilde 100 kişiye iftarda yemek ulaştırılacağı belirtildi.

3 Haziran 2016 Cuma günü yapılan SYDV toplantısında alınan karar sonucunda oluşturulan heyet tarafından yapılan ihale ile yemeği verecek firma belirlendi.

Ramazan ayı boyunca muhtaçlara yemek verme kararı ile ilgili bilgi veren Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak muhtaçlara Ramazan ayında Gıda yardımı ile nakdi yardımı düşünürken evinde yemek yapacak kimsesi olmayanları da unutmamak gerekiyordu. SYDV bünyesinde Ramazan ayında nakdi yardım ile kuru gıda önerileri vardı. Kalehan Baraj Şantiyesinin gıda paketleri dağıtma durumu var. Biz de muhtaçların kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılasın diye nakdi yardımda bulunacağız. Ayrıca evinde yemek yapacak kimsesi bulunmayan ve yemek yapma imkanı olmayan kişilere de iftarda yemek götürme kararı aldık. Bunun ihalesini de yaptık. Ramazan ayı boyunca 29 günde 100 kişiye evlerine götürülmek suretiyle yaptığımız ihale ile yemek hizmeti vereceğiz. Bu uygulama istediğimiz gibi yürürse gelenekselleştirip bir sonraki ramazanda yemek ulaştıracağımız kişi sayısını arttıracağız.” İfadelerini kullandı.

Yemek ulaştırılacak kişi tespitinde de hassas davrandıklarını belirten Kaymakam Okumuş, yemek götürülecek kişileri vakıf mütevelli heyeti, vakıf personelleri, mahalle muhtarları ile imamların katkısı ile belirlediklerini ifade ederken, yemek hizmetini Solhan Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüklerini söyledi.

Solhan Belediyesi olarak da muhtaçlara yardım konusunda hassas davrandıklarını belirten ve ramazan boyunca evlere gidecek yemeği kaymakamlık ile birlikte yürüttüklerini belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, belediye olarak iftar çadırı kurmak yerine yemeğin evlere ulaştırılmasının daha isabetli olduğunu düşünüp bu uygulamayı desteklediğini ifade etti.

Ramazan ayında Solhan gibi yerlerde kurulan iftar çadırların amaca tam anlamıyla hizmet etmediğini belirten Yıldız, Solhan’da bayanların çadır iftar programına katılmadıklarını ifade ederken iftar çadırı kurmaları durumunda beylere iftar verirken bayanlara bir imkan sunulmamasının da eksik olacağına dikkat çekti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN