• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

10 KASIM’DA BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEKLER

30 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1452 defa okundu.
10 KASIM’DA BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEKLER

10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu il seçmeleri yapıldı. Bingöl’de 5 kategoride yapılan seçmelerde başarı gösterip Ankara’ya gidecek 20 sporcudan 15’inin Solhanlı sporcu olduğu öğrenildi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu il seçmeleri yapıldı. 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Bingöl’de yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu il seçmelerine Bingöl ve ilçelerinden 5 kategoride çok sayıda sporcu katıldı.

Yapılan seçmelerde minik kızlar kategorisinde yarışmacı bulunmazken minik erkekler kategorisinde yarışan sporculardan 4 kişilik takıma seçilen Solhanlı üç sporcu isimleri ve dereceleri şöyle; Muhammed Çakar il birincisi, Nurullah Bolgan il ikincisi ve Mehmet Açan ise il dördüncüsü oldu.

Yıldız Kızlar kategorisinde başarı elde eden 4 sporcudan ikisi Solhanlı oldu. Gözde Ataş il birincisi, Dilan Mece ise il ikincisi oldu.

Yıldız Erkekler Kategorisinde ise başarı elde eden 4 sporcudan 3’ü Solhanlı sporcular arasından çıktı. Yarışmada, Şiyar Çelikel il ikincisi, Kani Çiyaİlçi il üçüncüsü ve Sedat Açan ise il dördüncüsü oldu.

Genç Kızlar kategorisinde ise derece elde eden 4 sporcu da Solhan’dan çıktı. Elif Ataş il birincisi, Zeynep Ay il ikincisi, Yasemin Ay il üçüncüsü ve Nülüfer Ataş ise il dördüncüsü oldu.

Genç Erkekler kategorisinde derece elde eden 4 sporcudan ise 3’ü Solhan’dan çıktı. Bu kategoride Nihat Birgin il birincisi, Halit Çakar il ikincisi ve Yasir Birgin ise il üçüncüsü oldu.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atletizm antrenörü Ümit Sekin’in öğrencilerinden 15’i Ankara’da yapılacak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’na katılma hakkı elde ederken Bingöl’de 5 kategoriden toplam 20 sporcunun Ankara’daki yarışa katılacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN