• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YILDIZ, GÜVEN TAZELEDİ

17 Ağustos 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
715 defa okundu.
YILDIZ, GÜVEN TAZELEDİ

MHP Solhan İlçe Başkanlığı 13’üncü Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede ilçe başkanlığına aday olan Mehmet Yıldız, tekrardan seçilerek güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Solhan İlçe Başkanlığı 13’üncü Olağan Kongresi 16 Ağustos 2020 Pazar günü saat: 10.00’da ilçe parti binasında yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Mehmet Yıldız yeniden başkanlığa seçildi.

Solhan’da gerçekleştirilen 13. Olağan Kongre Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinin talimatları ve Bingöl İl Başkanlığının gözetimi Sosyal Mesafe, hijyen ve maske kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirdi.

Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanı Nurettin Varol ve beraberindekiler, Milliyetçi Hareket Partisi Solhan İlçe Başkanı Mehmet Yıldız, Solhan ilçe teşkilatı ve partililer katıldı.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Varol, “Bugün dağ gibi duruşu ile adam gibi adamların diyarı, yiğitliği ile bilinen mert insanların, dağ gibi duruşu ile adam gibi adamların diyarı değerli Bingöllüler tüm hazirunu en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin selamlarını getirdim. Sayın Genel Başkanımızın Bingöllü hemşehrilerimize muhabbetle derin sevgi ile gönderdiği selamını iletiyorum. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in yol arkadaşı şehidimiz eski Bingöl Belediye Başkanımız Hikmet Tekin nezdinde tüm şehitlerimizi de anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” açıklamalarında bulundu.

Konuşmalarını sürdüren Varol, “Günümüz Türkiye’sinde birçok emperyalist güce karşı mücadele eden Cumhur ittifakının mihenk taşı Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Camia Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğü ve bekasının ana sigortasıdır. Bu şiarla bizleri bugün burada bir arada toplanmasına vesile olan Cenabı Allah’a hamd olsun. Aydınlık Türkiye’nin geleceği yiğit bozkurtlar, bizlere bu süreçte büyük görev düşmektedir. Ülkemizde çeşitli oyunlarla Türkiye’deki Cumhur ittifakının başarısı gölgede bırakılmak istenmektedir. Fakat bilmiyorlar ki Milliyetçi, Ülkücü hareket dün olduğu gibi bugünde Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve tüm vatandaşlarımızın müreffeh bir Türkiye’de yaşaması için mücadeleden kaçmayacaktır. Bu vesile ile toyumuzun, kurultayımızın Türk milletine, Ülkücü harekete hayırlar getirmesini Cenabı haktan niyaz ediyorum. Şimdi burada gerçekleştireceğimiz demokrasi şöleninde emeği geçen her fertten ayrı ayrı Allah bin kere razı olsun. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve hareketimizin bu günlere gelmesinde birçok bedel ödeyen, vatanın selameti için göz kırpmadan canını veren tüm şühedanın ruhlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Konuşmamın başında dediğim gibi ülkücü hareket lideri ile tüm kadroları ile Türk milletine hizmetten kaçmayacaktır. Kongrelerimizin ardından güçlü ve emin adımlarla Türkiye’nin sorunlarının çözümü için adresin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu Türk milleti bir kez daha görecektir.” şeklinde konuştu.

Tek aday olan Mehmet Yıldız kongre ile başkan seçilirken yönetimi ise, Ekrem Sönmez, Selahattin Tan, Raif Arik, Kemal Oya, Nusrettin Çiftçi, Mehmet Şaşar, Kazım Apa, Osman Yazıcıoğulları, Rıza Yaldız, Ercan Gengörü, Mehmetşah Dere, Müzemmin Bingöl, Şerafettin Yılmaz, Zeki Tezel’den oluştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN