• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YILDIZ, ‘BEN VATANDAŞIMIN YANINDAYIM’

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1286 defa okundu.
YILDIZ, ‘BEN VATANDAŞIMIN YANINDAYIM’

Solhan’da şehir içi taşıma hizmeti veren ticari taksiler Solhan Belediyesinin ‘ticari taksi ücretleri’ konusunda yapmış olduğu anonsu protesto etmek için Belediye önünde kontak kapatma eylemi yaptı. Konu ile ilgili Belediye Başkanı Yıldız, ‘6 km’lik şehir içinde alınan 10 TL’yi haksız bulduğunu ve bu konuda vatandaşların yanında olduğunu ifade edip vatandaşları mağdur etmeyeceğini ifade etti.

Solhan’da şehir içi taşıma hizmeti veren ticari taksiler Solhan Belediyesinin ‘ticari taksi ücretleri’ konusunda yapmış olduğu anonsu protesto etmek için Belediye önünde kontak kapatma eylemi yaptı.

Solhan Belediyesi tarafından ticari taksi ücretini ile ilgili yapılan anons üzerine toplanan taksici esnafı, “Belediyemiz anons yaparak, taksi ücretleri konusunda bizim hiçbir şekilde zam yapmamızı ve şehir içinde ki uzak mesafelerde de 5 TL almamızı ve buna uymayan taksiler hakkında yasal işlem başlatacağını duyurdu. Biz de belirli yerlere kadar 5 TL aldığımızı uzak mesafelerde bir rayıçın olduğunu kendilerine ileteceğiz ancak kimse bizi dinlemiyor” ifadelerini kullandılar.

“VATANDAŞLARIMIN YANINDAYIM, ONLARI MAĞDUR ETMEM”

Konu ile ildili görüşleri alınan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yılmaz, Solhan’da hizmet veren taksilerin Belediye önüne toplanarak eylem yapmalarını doğru bulmadığını söyledi.

Ticari taksi esnafının işin kuralına göre hareket etmediğini belirten Yıldız, “Biz defalarca kendilerini uyardık ama kimse bizi dinlemiyor. Biz de bundan sonra belirtilen kuralın dışına çıkıldığı anda kendileri hakkında yasal işlem başlatacağız.  Biz kendilerine Solhan şehir içi sınırları içinde alacakları ücretin 5 TL den fazla olmasının doğru olmadığını, Solhan için 5 TL olduğunu defalarca söyledik. Ama onlar şehir içinde bazı yerlerde 10 TL ye kadar bir ücret alıyor. Geçen günlerde bizzat şahit olduğum bir olay gerçekleşti. Solhan merkezde bir taksici yakın bir mesafeden aldığı yolcuyu yine aldığı noktaya yakın olan bir düğün salonuna getirdi ve 10 TL para talep etti. Şimdi bu Allah’tan reva mı yani. Bingöl gibi büyük bir ilde şehire 15 km olan noktalar var ve alınan ücretler 10 TL’ye kadar çıkmıyor bile. Ama bizde 6 km’yerlerde 10 TL alınıyor. Ben bu konuda hiçbir şekilde taviz vermeyeceğim. Vatandaşımın yanında olacağım ve onların bu konuda mağdur olmaması için elimden geleni yapıp geri adım atmayacağım” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN