• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YETİM VE ÖKSÜZ ÖĞRENCİLERE UMUT OLDULAR

16 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1741 defa okundu.
YETİM VE ÖKSÜZ ÖĞRENCİLERE UMUT OLDULAR

Solhan’da öğretmenlik yapmış eğitimciler tarafından kaleme alınan ve gelirinin yetim ve öksüz öğrencilerin eğitim giderleri için kullanılacak olan “Dünden Bugüne Solhan’daki Öğretmenler ve Eğitimciler” kitabının satışından gelen gelir ile 140 öğrenciye eğitim malzemesi dağıtıldı. Sonraki satışlarından da öğrencilere umut olmak için destek bekleniyor.

“Bir Asrın Öğretmenleri ve Eğitimcileri” adlı proje kapsamında farklı zamanlarda Solhan’da görev yapan ve halen aktif çalışan eğitimcilerin anılarından oluşan “Dünden Bugüne Solhan’daki Öğretmenler ve Eğitimciler” kitabı, ilk meyvelerini vermeye başladı.

Projenin asıl amacı gelirinin yetim ve öksüz öğrencilerin eğitim giderleri için kullanılacağı belirtilmişken okulların açılmasıyla öğrenciler tespit edilerek eğitim malzemeleri dağıtıldı.

Haziran ayında içinde anılarına yer verilen eğitimcilerin katılımıyla tanıtımı yapılan ve yaklaşık 2 aylık bir sürede 600’e yakın satılan kitap 140 öğrenci için umut oldu.

Solhan’daki öğretmenler ve Eğitimciler kitabının 600 adete yakınının satıldığını ve satılan kitapların gelirleriyle Solhan’daki yetim ve öksüz 140; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim malzemelerinin dağıtıldığını belirten Proje Koordinatörü, bu haftada Solhan’da 25 ve Muş’ta ise 40 yetim öksüz öğrenciye eğitim malzemelerini dağıtmayı planladıklarını aktarırken kalan 400 kitabın satışı için ise destek beklediklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN