• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YAZ KUR’AN KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE YAPILACAK

21 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1985 defa okundu.
YAZ KUR’AN KURSLARI UZAKTAN EĞİTİMLE YAPILACAK

Solhan İlçe Müftülüğü 2020 Yılı Yaz Kur’an Kursları’nın uzaktan eğitimle gerçekleştirileceğini duyurdu. 29 Haziran’da başlayacak eğitimler Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden 6 hafta boyunca sürecek.

Korona virüsü salgını nedeniyle Yaz Kur’an Kursları bu yıl uzaktan eğitim ile düzenlenecek. Kurslara öğrenciler internet üzerinden başvuracak. 29 Haziran’da başlayacak eğitimler Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden 6 hafta boyunca sürecek. Öğrenciler, internet üzerinden başvurunun ardından kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğünden Yaz Kur’an Kursu ders kitaplarını temin edebilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 Yılı Yaz Kur’an Kurslarını da salgına karşı sürdürülen tedbirler kapsamında uzaktan eğitim yöntemiyle düzenleme kararı aldı.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı, Kur’an-ı Kerim öğrendiği, itikad, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, bu yıl Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden yayınlanacak olan yaz Kur’an kursu eğitimlerine katılmak isteyen öğrencilerin programa başvuruları da internet üzerinden alınacak.

Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını temin edebilecek.

KURS TARİHLERİ: 29 Haziran- 07 Ağustos

Başvuru için linki tıklayınız:
https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx

Detaylı bilgi için:
https://www.diyanethaber.com.tr/…/yaz-kur-an-kurslarina-bas…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN