• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

‘YAYA GEÇİDİ NÖBETİ’

7 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
761 defa okundu.
‘YAYA GEÇİDİ NÖBETİ’

“2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla düzenlenen etkinliklerde trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla kolluk personelleri nöbet tuttu. Solhan’da yapılan uygulamada 6 sürücüye toplamda 2 bin 928 TL cezai işlem uygulandı.

Solhan’da Trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ uygulaması gerçekleştirildi.

Solhan’da 5 noktada başlatılan uygulamaya ilçe emniyet müdürlüğü karşısındaki bölgeye İlçe Emniyet Müdür V. Gökhan Şenel, İlçe Jandarma Komutanı Esat Can Öztürk, kurum amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilirken, yaya geçidi etkinliklerinin devamı niteliğinde olan ve yaya güvenliğini sağlamak üzere ‘Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçileri ve nöbette olduğunu göstermek’ amacıyla başta okullar olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ sloganıyla 2 Ekim 2019 tarihinde 13.00-15.00 saatleri arasında tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Solhan’da da katılım sağlanarak ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Uygulama öncesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ve Solhan İlçe Jandarma Trafik ekiplerince bilgilendirme yapıldı. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki noktada katılımcılar, farkındalık oluşturmak için geçiş gerçekleştirdi.

6 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Öte yandan, Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘Öncelik Yayanın’ uygulamalarında yapılan kontrol ve uygulamalarda 2918 sayılı karayolları trafik kanununun 74. Maddesini ihlal eden 6 araç sürücüsüne 2 bin 928 TL cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN