• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

VALİ MANTI’NIN YERİNE EKİNCİ ATANDI

29 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1144 defa okundu.
VALİ MANTI’NIN YERİNE EKİNCİ ATANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, 39 ilin valisi değişti, 21 ilin valisi görevden alınarak mülkiye başmüfettişliğine getirildi. Bu kapsamda Bingöl Valisi Ali Mantı, Aksaray Valisi olarak atanırken, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci Bingöl Valisi olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, 39 ilin valisi değişti, 21 ilin valisi mülkiye başmüfettişliğine getirilirken 17 valinin ise yeri değişti. Bir ile de merkez valiliği görevinden atama yapıldı.

Kararnamede mülkiye başmüfettişliğine getirilen valilerden ikisi Bingöl’de görev yapmış.

Bingöl eski valilerinden Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile Bingöl eski valilerinden Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında mülkiye başmüfettişliğine getirilen valiler arasında yer aldı.

Mamak Kaymakamı olarak görev yaparken Haziran 2017’de Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Bingöl’e atanan Vali Ali Mantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre Aksaray Valisi olarak atandı. Vali Mantı’nın yerine ise Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci Bingöl Valisi olarak atandı.

KADİR EKİNCİ KİMDİR?

1974 yılında Yozgat ilinin Sorgun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu.

1998 -1999 yılları arasında İzmit’te askerlik görevini tamamladı.

2000 yıllında Kaymakamlık mesleğine Sivas Kaymakam adayı olarak başladı.

İl stajının ardından, Hafik’te Kaymakam Refikliği stajını bitirdi

Mülkiye Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Milli Güvenlik Kurulunca düzenlenen Kamu Diplomasisi kursuna katıldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından düzenlenen Yabancı dil kursunun ardından; Konya (Emirgazi) ve Çankırı (Eldivan) Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Londra’da yabancı dil eğitimini tamamlayarak yurda dönen Ekinci, 88. Dönem Kaymakamlık kursuna katıldı.

2004 yılında Sivas (Koyulhisar) Kaymakamlığı’nda göreve başlayan Ekinci daha sonra Sivas (Gölova) Kaymakamlığı, Sivas Vali Yardımcılığı ve Samsun (19 Mayıs) Kaymakamlığı, Gazipaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Ekinci; 01 12 2016 tarihinde Beypazarı Kaymakamlığı’na atandı. Bu görevini 2 yıl sürdüren Ekinci, 27 Ekim 2018 tarihinde Bingöl Valiliğine atandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN