• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

VALİ EKİNCİ’DEN ‘İLKÖĞRETİM HAFTASI’ MESAJI

9 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1146 defa okundu.
VALİ EKİNCİ’DEN ‘İLKÖĞRETİM HAFTASI’ MESAJI

‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Vali Ekinci; ” Aklı, ahlakı, adaleti, iyiliği ve eşitliği önceleyerek mesleğinde ilerleyen gençlerimiz iyi birer ‘öğretmen, doktor, mühendis, avukat, polis’ olarak faydalı hizmetler vereceklerdir. “dedi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, ‘İlköğretim Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajına; “Sevgili öğrenciler, kıymetli veliler, eğitim camiamızın değerli personeli. Hep birlikte yeni bir eğitim-öğretim yılına başlıyor olmanın heyecanını, mutluluğunu ve tatlı telaşını yaşıyoruz.” diye başlayan Vali Ekinci, şöyle devam etti: “Çok iyi biliyoruz ki, mutlu ve müreffeh bir toplum olarak geleceğe yürümenin ve muasır medeniyetler seviyesini yakalamanın ön şartı “Eğitim”dir. Yaşamın her kademesinde eğitime önem veren milletler daima diğer toplumlardan daha ileri ve gelişmiş olarak yaşamış ve yaşamaya da devam etmişlerdir. Onun için, milli ve manevi değerlerimizin yarınlardaki temsilcileri olan çocuklarımızın ve gençlerimizin çok yönlü olarak en güzel şekilde yetiştirilmeleri hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Bu noktada yönetici, ebeveyn, öğretmen ve çevre olarak her birimiz bilgiyi ve bilmeyi merkeze almış bir toplum için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Okul, öğretmen ve veli koordinasyonunu talim ve terbiye hedeflerimiz açısından sağladığımız takdirde yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Tarihimiz, kültürümüz ve medeniyetimiz güçlü ve kaliteli bir eğitim formasyonu için en büyük avantajımızdır. Anadolu’nun her karışı, maddi ve manevi değerlerimizin tamamı öğretici birer okuldurlar. Dünya milletlerinin birçoğunda göremediğimiz bu zenginliğimizi bilgece değerlendirmeliyiz. İnşallah bu minvaldeki hikmet yüklü dokunuşlarımız topluma, doğaya ve tüm insanlığa karşı sorumluluğunu müdrik bireylerin yetişmesine vesile olacaktır. Aklı, ahlakı, adaleti, iyiliği ve eşitliği önceleyerek mesleğinde ilerleyen gençlerimiz iyi birer ‘öğretmen, doktor, mühendis, avukat, polis’ olarak faydalı hizmetler vereceklerdir. Milletimizin ve memleketimizin bütünlüğü ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin eğitimi, her türlü zihinsel, bedensel ruhsal donanım ve gelişimi bizim için hayati önem taşıyor. Okuyan, düşünen, sorgulayan, kimliğini emeğiyle inşa eden ve milletinin istikbalini her şeyden aziz bilen bir gençlik hepimizin ortak idealidir. Bunun için siz değerli öğretmenlerimizden bu konuya azami ehemmiyet göstermelerini temenni ediyorum.”

Vali Ekinci; “Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm eğitim çalışanlarının ve ailelerimizin 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının verimli geçmesini temenni ediyor, sevgi, saygı ve başarı dileklerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN