• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMİYLE KUR’ANA GEÇTİLER

10 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1356 defa okundu.
UZAKTAN EĞİTİM YÖNTEMİYLE KUR’ANA GEÇTİLER

Solhan ilçesinde eğitimlerini uzaktan eğitim yöntemiyle sürdüren 8 öğrenci Kur’an-ı Kerim okumaya geçti. Müftü Dutar, “Bu ay sonuna kadar tüm öğrencilerimiz inşallah Kur’an’a geçmiş ve Peygamberimizin güzel ahlakını tanımış olacaktır.” dedi.

Solhan ilçesinde Kur’an’ı öğrenme eğitimlerini uzaktan eğitim yöntemiyle sürdüren 8 öğrenci Kur’an-ı Kerim okumaya geçti.

Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur’an kurslarında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından uzaktan eğitime geçildi. Bu kapsamda Bingöl’ün Solhan ilçesinde müftülüğe bağlı 3 farklı kursta uzaktan eğitim gören öğrencilerden 8’i de Kur’an-ı Kerim okumaya geçti.

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitim-öğretime ara verilen 04-06 Yaş grubu Kur’an kurslarında uzaktan eğitimin hız kesmeden devam ettiğini belirten İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Anne ve babaların destekleri, hocalarımızın gayret ve Kur’an bülbüllerimizin azim ve istekleriyle 8 minik öğrencimiz daha Kur’anla buluştu. 04-06 Yaş Kur’an Kurslarımızda 80 öğrencimizin devam ettiği bu dönemde 70 yavrumuz Kur’an-ı öğrendi. Bu ay sonuna kadar tüm öğrencilerimiz inşallah Kur’an’a geçmiş ve Peygamberimizin güzel ahlakını tanımış olacaktır. Bu süreçte gayret gösteren tüm hocalarımıza, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen velilerimize ve geleceğimizin teminatı yavrularımıza teşekkür ederiz. Cenab-ı Hak nesillerimizi Kur’ansız, gönüllerimizi imansız, gençlerimizi namazsız ve ahlaksız, cennet vatanımızı sahipsiz bırakmasın.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN