• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

TRAFİK HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

10 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14796 defa okundu.
TRAFİK HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

Trafik haftası münasebetiyle okullarda düzenlenen programda İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği personelleri tarafından öğrencilere trafik kuralları anlatılıp kurallara uymanın önemine ve gerekliliğine dikkat çekildi. Etkinlikler kapsamında resim yarışması yapılıp dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Karayolları Trafik Güvenliği Günü ve Karayolları Trafik Haftası kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Solhan’da da etkinlikler düzenlendi.

Karayolları Trafik Güvenliği Günü ve Karayolları Trafik Haftası kapsamında Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği’nce 5-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılması planlanan etkinlikler ile devam etti.

Etkinlikler kapsamında Cuma günü Solhan Ulu Camii başta olmak üzere camilerde Cuma namazı öncesi trafik güvenliği ve hakları temalı vaaz verildi.

Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu ile Yeşilova İmam Hatip Ortaokullarında Karayolları Trafik Güvenliği Günü ve Karayolları Trafik Haftası temalı seminerler verildi. Seminerlerde trafik güvenliği ve kuralları hakkında bilgi verilirken öğrencilerin soruları da cevaplandı. Seminerlerde öğrenciler; hayvanların trafiği tehdit ettiği ve şehir içi hız kuralları riayet edilmesi ile ehliyetsiz araç kullananların olup olmadığı ile ilgili denetimlerin yapılıp trafik güvenliğinin daha yüksek seviyeye gelmesi için çalışmaların yapılmasını talep ettiler.

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Solhan ve Trafik temalı resim yarışması yapıldı. Solhan’da çok sayıda öğrencilerin katıldığı yarışmada Solhan İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Eda Oluk ilçe birincisi, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu öğrencilerinden Selman Bildik ilçe ikincisi ve Solhan İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Duygu Oluk ilçe üçüncüsü oldular. Dereceye giren öğrencilere kırtasiye çeki verilerek ihtiyaçlarının kendi istekleri doğrultusunda karşılanması sağlandı.

Karayolları Trafik Güvenliği Günü ve Karayolları Trafik Haftası kapsamında halkın trafik kuralları ve güvenliği ile ilgili bilgilenmesi için broşürler dağıtılıp toplu taşıma araçları ile ticari taksi sürücülerine yönelik de bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Haber: Abdulhamit BİLDİK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN