• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU AÇILIYOR

10 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
14613 defa okundu.
SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI KURSU AÇILIYOR

Solhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ Projesi Kapsamında açılması planlanan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu başvuruları yarın başlıyor. Başvuruların tamamlanması ile 21 Mayıs’ta kursun açılacağı belirtildi.

Solhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ Projesi Kapsamında Sürü Yönetimi Elemanı Kursu açılıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği(TZOB),Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriçileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile yürütülen ”Sürü Yönetimi Elemanı Benim” adlı proje kapsamında yürütülecek olan kursa başvuruların 11 Mayıs 2018 Cuma günü başlayacağı ve kayıtların 18 Mayıs 2018 günü sona ereceği öğrenildi.

Kursa kayıt yapmak isteyenlerin belirtilen tarihlerde Solhan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne giderek başvuruda bulunabileceği gibi İş Kur Bingöl İl Müdürlüğü’nden veya internet üzerinden başvuruların yapılabileceği belirtildi.

‘Sürü Yönetimi Elemanı Benim’ Projesi Kapsamında açılacak Sürü Yönetimi Elemanı Kursuna katılmak isteyenlerin en az okur-yazar olmaları ve 18-50 yaş aralığında olmaları gerektiği duyuruldu.

18 Mayıs 2018 günü başvuruların sona ermesi ile Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde Saat 15:00’da kursiyer seçimi yapılacağı belirtilen duyuruda Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi kapsamında açılacak olan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu’nun 21 Mayıs 2018 günü başlayıp 8 Haziran 2018 günü sona ereceği ve kursa katılıp eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere Çobanlık Belgesi verileceği duyuruldu.

Haber: Abdulhamit BİLDİK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN