• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANSPOR’A SALON…!

17 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
423 defa okundu.
SOLHANSPOR’A SALON…!

Solhanspor’un Efeler Ligi’ne yükselmesi ile ilçe halkı Solhanspor’un Efeler Ligi müsabakalarını daha rahat oynaması ve seyircilerin de müsabakaları rahat izlemesi için salon istediğini gündeme getirdi.

Bingöl’ün Voleybol Temsilcisi Solhanspor’un Efeler Ligi’ne yükselmesi ile ilçe halkının gündemi salon oldu.

4 Yıldır Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig’de yarı final ve final etaplarında Bingöl’ü temsil eden ve bu sezon da yarı finalde en yüksek puanı alan Solhanspor, korona virüs nedeniyle liglerin tescillenmesi ile Efeler Ligi’ne yükseldi.

Solhanspor’un Efeler Ligi’ne yükselmesi ile ilçe halkının gündeminde; Solhanspor’un Efeler Ligi müsabakalarını daha rahat oynaması ve seyircilerin de müsabakaları rahat izlemesi için salon yer edindi.

45 günde devasa hastaneler yapan bir ülkede liglerin başlanmasına 3,5 ay kalmışken bir spor salonun yapılamasının zor olmadığına dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, geçmiş yıllarda Efeler Ligine çıkıldığında salonu yapacaklarını söyleyen yetkililerin sözlerini yerine getirmesini istediler.

MAÇLAR SOLHAN’DA OYNANACAK!

Liglerin Tescillenmesi ile ilk gündeme gelen salon oldu. Bununla birlikte maçların Solhan’da değil de Bingöl’de oynatılabileceği yönünde iddialar sergilendi.

Solhanspor’un mevcut salonu sadece maç oynatılmak için yeterli olduğu görüşü hakim. Federasyon’dan yetkililer gelip incelemeler yaparak maçların oynanıp oynanmayacağına karar vereceklerdir. Salon yüksekliğinin standartların üstünde olduğu belirtilen bir salonda seyirci ile saha arasına da gerekli önlemler alındığında maçların oynanmasına engel kalmazken maçların Solhan’da oynanamamasının dile getirilmesi Solhan’ı yok saymak olarak değerlendirilmektedir.

Maçların Bingöl’de oynanması durumunda Solhan’dan her maç için taraftarı taşımak büyük külfet olduğundan bunu kimse karşılayamaz. her taraftarın da her maça gitme imkanı olmayacağı için Bingöl’de fazla sayıda taraftar ile maçların oynanmayacağı iki yıl önce tecrübe edildi. Daha fazla taraftar ile Solhan’ın mevcut salonunda bile maçlar oynatılabilir Ancak Efeler Liginde mücadele eden bir takımın misafirlerini rahat ağırlayabileceği, seyircisinin rahat olabileceği ve konuk takım seyircilerinin de rahat edebileceği bir salon şarttır. Bu salonun yapılması için de herkesin elini taşın altına koyarak Solhan’a bir katkı sunması beklenmektedir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN