• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANSPOR İÇİN SALON YAPILMALI

17 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2106 defa okundu.
SOLHANSPOR İÇİN SALON YAPILMALI

Solhanspor’un efeler ligine yükselmesinin ardından yeni bir salona ihtiyaç duyulduğuna değinen Canlı, Solhanspor’un Efeler ligine çıkması durumunda salonun yapılacağı sözünün verildiğini hatırlatarak sporun Solhan’da kalıcı olabilmesi için spor lisesine ihtiyaç olduğunu aktardı.

Türkiye Voleybol Federasyonu 1 lig B grubunda mücadele eden Solhanspor’un federasyon kararıyla efeler ligine yükselmesi üzerine Solhanspor’un salon eksikliği dile getiriliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı yetkililer tarafından Solhanspor’un efeler ligine yükselmesi durumunda salonun yapılacağı sözünün verildiğini belirterek şu açıklamalarda bulundu: “2020-2021 Sezonunda ligde başarılı olabilmemizin en büyük koşullarından biri mevcut salonun yetersiz kalması ve profesyonel spor için uygun olmamasından kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Ligin başlamasına yaklaşık 3 ay var ve yeni salonun yapılması gerekmektedir. Takımımızın mağdur edilmemesi ve ilçemiz adına yakışır salon ihtiyacının dikkate alınması hususu yetkililere önemle duyurulur.”

Solhan’da spor lisesine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekleyen Canlı, şöyle devam etti: “Takımımız için bunu istiyoruz ancak gelecek kuşaklarımıza ve gençlerimizin spora olan sevdalarının devam edebilmesi adına ise spor lisesi talebimiz oluşmaktadır. Gençlerimizin severek ve istedikleri alanda da okumaları için gerekli çalışmaları yapmamız gerekiyor. Gençlerimize güveniyoruz. Hem okuyacaklar vatanına milletine layık gençler olacaklar hem de Solhan’daki spor aşkını ilelebet muhafaza edecekler. Nitekim bölgemizde Elazığ, Tunceli, Muş, Ağrı, Bitlis, Van, Batman ve Diyarbakır illerinde spor liseleri vardır. Bizim gençlerimizin bu okula istekleri çok fazla. Okusunlar ve öğrensinler istiyoruz.”

Canlı son olarak: “Solhanspor Efeler ligine çıksın söz o salonu yapacağız diyenleri Solhan halkı tanıyor. Sözünüzü tutmazsanız Solhan halkının gözünden düşersiniz. Doğu Anadolu’nun tek efeler ligi takımına sahip çıkalım.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN