• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANSPOR EFELER LİGİNE ÇOK YAKIN

23 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1351 defa okundu.
SOLHANSPOR EFELER LİGİNE ÇOK YAKIN

Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, efeler ligi yolunda mücadele ettiği playoff yarı final müsabakalarında çıktığı üç karşılaşmadan da galip ayrılarak elde ettiği 9 puan ile final müsabakalarına katılma hakkı elde etti. Solhanspor’un finaldeki rakipleri belli olurken final müsabakalarının ertelendiği açıklandı.

Solhanspor yarı final müsabakalarında 3’te 3 yaparak adını finallere yazdırdı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig Erkekler Kategorisi B grubunu ikinci sırada tamamlayarak efeler ligi yolunda playoff müsabakalarına katılmaya hak kazanan temsilcimiz Solhanspor’un mücadele ettiği Birinci grupta çıktığı 3 karşılaşmadan da galip ayrılarak 9 puan ile final müsabakalarında oynama hakkı elde etti.

Solhanspor, Ankara Başkent Spor Salonunda; Niksar Belediyesi, Afyon Belediyesi Yüntaş ve Milas Belediyesi takımları ile karşılaştı.

SOLHANSPOR, GALİBİYET İLE BAŞLADI

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig Erkekler Kategorisi B grubunda mücadele eden ve grup müsabakalarında aldığı başarı ile ligi ikinci sırada tamamlayarak efeler ligi yolunda playoff müsabakalarına katılmaya hak kazanan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor, ilk karşılaşmasında gülen taraf oldu.

Solhanspor, yarı final ilk müsabakasında sezonda aynı grupta mücadele eden ve ligi 3’üncü sırada tamamlayan Niksar Belediyesi takımı ile karşılaştı. 17 Mart 2020 Salı günü saat: 14.00’da başlayan Solhanspor ile Niksar Belediyesi karşılaşması Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynandı.

Türkiye Voleybol Federasyonunun aldığı karar ile seyircisiz oynanan karşılaşmanın ilk iki setini temsilcimiz Solhanspor, 25-22 kazanarak 2-0 üstünlük elde etti. Karşılaşmanın üçüncü setini ise Niksar Belediyesi 25-13 tamamlayarak skoru 2-1 yaptı. 2-1 skor üstünlüğü ile dördüncü sete başlayan Solhanspor, bu seti 25-17 tamamlayarak 3 puanı hanesine yazdırdı.

İKİNCİ GÜNDE ADINI FİNALE YAZDIRDI

Yarı final müsabakalarında ilk sınavını Niksar Belediyesi takımına karşı veren ve karşılaşmayı 3-1 tamamlayan Solhanspor, yarı final ikinci gününde ise Afyon Belediyesi Yüntaş ile karşılaştı.

Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan ve kazanan takımın final için büyük avantaj elde edeceği karşılaşmada temsilcimiz ilk seti 25-18 kaybetti. Kıran kırana geçen ikinci seti ise Solhanspor 29-27 kazanarak skora dengeyi getirdi. Üçüncü sette başa baş bir mücadeleye sahne olmasına rağmen oyunun son bölümlerinde Solhanspor file üstünde daha başarılı olunca bu seti de 25-23 kazanarak skoru 2-1’e taşıdı. Dördüncü sette de başarılı oyununu sürdüren temsilcimiz, bu seti ise 25-17 kazanarak yarı final karşılaşmalarının henüz ikinci gününde iki karşılaşmada 3’er puan alarak final biletini kapan ilk takım oldu.

GRUBU LİDER TAMAMLADI

Yarı final müsabakalarında ilk sınavını Niksar Belediyesi takımına ve ikinci sınavını ise Afyon Belediye Yüntaş takımına karşı veren ve karşılaşmaları galip tamamlayarak 6 puanı hanesine yazdıran Solhanspor, yarı final son müsabakasında ise Milas Belediyesi ile karşılaştı.

19 Mart 2020 Perşembe günü Ankara Başkent Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın ilk setini Solhanspor 25-19 kazanarak 1-0 üstünlük ile devam ettiği karşılaşmanın ikinci setini 25-15 kaybederek skorda 1-1 eşitlik sağlandı. Kıran kırana geçen üçüncü seti 28-26, dördüncü seti ise 25-20 kazanan temsilcimiz, karşılaşmayı 3-1 kazanarak hanesine 3 puanı yazdırdı.

İlk kez 2016-2017 voleybol sezonunda yarı finale çıkan Solhanspor, burada istediğini alamazken 2017-2018 sezonunda inanarak yola çıkan Solhanspor, Solhan ve Bingöl’e tarihi bir an yaşattı. 2018-2019 sezonunda tekrar aynı parola ile çıkan Solhanspor yine yarı finalde istediğini ulaşamayarak finallere çıkamamıştı. Son olarak yeniden yarı final müsabakalarına katılan temsilcimiz, bu sefer çıktığı 3 karşılaşmadan da galip ayrılarak 9 puan elde ederek grup lideri olarak final müsabakalarına katılmayı hak kazandı.

FİNALE ÇIKAN TAKIMLAR KESİNLEŞTİ

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1’inci Lig takımlarından A grubundan 4 ve B grubundan da 4 olmak üzere 8 takımın mücadele ettiği yarı finalmüsabakalarında başarılı olup final etabında mücadele edecek takımlar belli oldu. 1’inci gruptan 3 galibiyet alarak 9 puan elde eden Solhanspor ve 1 galibiyet alarak 4 puan elde eden Afyon Belediye Yüntaş ile 2’inci gruptan 2 galibiyet alarak 7 puan elde eden Haliliye Belediyesi ve 2 galibiyet alarak 6 puan elde eden TFL Altekma takımı seneye Efeler liginde mücadele etmek için playoff final etabında mücadele edecekler.

FİNAL ETABI ERTELENDİ

Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1’inci Lig yarı final ve final müsabakalarının oynanacağı yer ve tarihleri açıklandığı sırada final müsabakasının 5-7 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara Başkent salonunda oynanacağı açıklanmıştı. Korona virüs tedbirleri kapsamında tarihlerde değişiklik olup 30-31 Mart – 01 Nisan 2020 tarihlerinde oynanması kararlaştırılırken açıklanan yeni karar ile bu müsabakaların ertelendiği açıklandı.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ile birlikte, koronavirüs salgınına karşın sportif tedbirleri görüşmek adına Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında Ankara’da gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda alınan kararlar neticesinde, sporcuların, antrenörlerin, hakemlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak adına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen tüm müsabakalar, 20 Mart 2020 tarihinden itibaren ertelenmiştir. Vestel Venus Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Efeler Ligi, AXA Sigorta Kupa Voley ve TVF 1. Lig Final Etabı karşılaşmalarının takvimi, gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların sonrasında belli olacak.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN