• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANLI ÖĞRENCİLERİN SPOR DERECELERİ DEVAM EDİYOR

13 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
794 defa okundu.
SOLHANLI ÖĞRENCİLERİN SPOR DERECELERİ DEVAM EDİYOR

Okul sporları kapsamında çeşitli branşlarda il geneli ve bölge müsabakalarına katılan Solhanlı öğrenciler, dereceler ile döndüler. Bingöl’de düzenlenen müsabakalarda Solhanlı öğrenciler Badminton, Voleybol ve karate müsabakalarında çeşitli dereceler elde ederken, Yenibaşak Ybo ise atletizm yarışmasında bölge 3’üncüsü oldu.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi okul sporlarında Solhanlı öğrenciler, dereceleri süpürmeye devam ediyor.

Geçen hafta içinde düzenlenen çeşitli branşlarda Solhanlı öğrenciler katıldıkları çeşitli branşlarda bölgede ve il genelinde dereceler ile döndüler.

SOLHAN YBO VOLEYBOL İL 1’İNCİSİ

6 Ocak Pazartesi Bingöl genelinde toplam 2 okulun katılımıyla gerçekleşen ortaokullar arası voleybol turnuvasında Solhanı temsilen katılan Solhan Ybo rakibini mağlup ederek Bingöl’ü bölgede temsil etmeye hak kazansı. Bölge karşılaşmaları Şubat ayında Ağrı ve Malatya illerinde oynanması bekleniyor.

SBAL KIZ VE ERKEKLER BADMİNTON İL 1’İNCİSİ

Bingöl’de düzenlenen Badminton il müsabakalarında Genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde müsabakalara katılan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri her iki kategoride de il birincisi oldular.

Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Arik nezaretinde 7-8 Ocak tarihlerinde Genç kızlar 9-10 Ocak tarihinde ise Genç Erkekler kategorilerinde Badminton il müsabakalarına katılan öğrenciler, iki kategoride de il birincisi olarak okul sporları kapsamında Bingöl ilini Badminton bölge müsabakalarında temsil edecek.

28 AĞUSTOS 5 MADALYA İLE DÖNDÜ

Okul sporları kapsamında Bingöl’de düzenlenen karate müsabakalarında 28 Ağustos ortaokulu öğrencileri 50’nin üzerinde sporcunun katıldığı müsabakalardan 5 madalya ile döndüler.

12 Ocak 2020 Pazar günü Bingöl’de düzenlenen Yıldız Kızlar ve Erkek karate müsabakalarına 5 sporcu ile katılan 28 Ağustos ortaokulu 2 altın 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 5 madalya ile döndü.

Beden Eğitimi Öğretmeni Bahattin Dikme nezaretinde karşılaşmalara katılan 5 öğrencinin madalya ile döndüğü dereceler şu şekilde:

Merve Gönül 45 kg yıldızlar il 1’incisi

Veysel Çifçi 35-40 kg il 3’üncüsü

Melik Kuvanç 30-35 kg il 2’ncisi

M.Ali Çağlayan 30-35 kg il 1’incisi

Talha Berra Çifçi 35-40 il 2’incisi

YENİBAŞAK YBO BÖLGE 3’ÜNCÜSÜ

Daha önce Okul sporları kapsamında Bingöl’de düzenlenen atletizm yarışmasında takım halinde Bingöl il birincisi olan Yenibaşak Ybo atletizm takımı, Rize’de düzenlenen bölge atletizm yarışmasında bölge üçüncüsü oldu.  Bölge üçüncüsü olan Yenibaşak Ybo atletizm takımı İlerleyen tarihlerde Bingöl’ü Türkiye finallerinde temsil edecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN