• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’DA FİDAN DİKİMİ DEVAM EDİYOR

10 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
513 defa okundu.
SOLHAN’DA FİDAN DİKİMİ DEVAM EDİYOR

Nisan ayında başlanan fidan dikme işlemleri devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Orman İşletme Şefliği tarafından orta refüjler fidanlandırılırken bu hafta ise mahalle muhtarlarının talepleri üzere mezarlıklara ve vatandaşların bireysel dikimi için fidan dağıtıldı.

Solhan’da fidan dikme işlemleri devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından fidan dikimi ve dağıtımı yapıldı.

2020 yılı tamamlama dikimleri kapsamında ilçede fidan dikimleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Solhan-Bingöl D-300 karayolu üzerinde bulunan tamamlanmış refüjlerde 850 adet karaçam, mazı ve sedir cinsi boylu fidanlar dikilerek bakımının üstlenmesi için Solhan Belediyesine teslim edildiği öğrenildi.

HALKA FİDAN DAĞITILDI

Solhan’da Mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda ilçe sınırlarında dikilmesi üzere Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından fidan dağıtıldı. Boğlan Mahallesi, Yeni Mahalle ve Yeşilova Mahallesi sınırlarında bulunan mezarlıkların her birinde yaklaşık 200’er adet fidan dikildi. Mahalle muhtarları ve vatandaşların talebi üzerine Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından 2 bin 500 küçük fidan dağıtımının yapıldığı öğrenildi.

Mezarlıklarda fidan dikim çalışmalarına Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Orman Şefi Mehmet Döner, Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katılırken, fidan dikim çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN