• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’DA ‘EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ’ PROTOKOLÜ

28 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
865 defa okundu.
SOLHAN’DA ‘EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ’ PROTOKOLÜ

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü arasında ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolü imzalandı. Bu protokol ile öğrencilerin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel anlamda desteklenmesi, geliştirilmesi ve yetiştirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü arasında ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolü imzalandı.

Protokol ile amaç, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik eğitim desteği, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel anlamda öğrencilerin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

İki yıl süre ile geçerli olacak bu protokol kapsamında; “Okul öncesinde değerler eğitimi, pansiyon ve yurtlarda değerler eğitimi, okullara kitap ve yayın desteği, personele yönelik eğitim faaliyetleri, İHL öğrencilerine mesleki alanlarda destek vermek, Halk Eğitim Merkezinde Kur’an kursları açmak, iki kurum arasında tecrübe paylaşımı, AİHL ve İHO’larda dini gün ve geceler dolayısıyla yarışmalar düzenlemek.” olduğu aktarıldı.

Protokolü imzalayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ve İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, eğitim camiasına ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN