• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’DA ARICILARA EĞİTİM VERİLDİ

10 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
SOLHAN’DA ARICILARA EĞİTİM VERİLDİ

Bingöl Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkez Müdürlüğü, Bingöl İli Merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren arıcılarla sezonun ilk bulaşmalarını gerçekleştirdi. Bu kapsamda Solhanlı arı yetiştiricilerine eğitim verildi.

Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında birçok çalışmaya öncülük eden Bingöl Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkez Müdürlüğü, Bingöl İli Merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren arıcılarla sezonun ilk bulaşmalarını gerçekleştirdi.

Bu kapsamda Arıcılık, Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkez Müdürlüğü Öğr. Gör. Mehmet Ali Kutlu, Arıcılık programından Dr. Ögr. Üyesi Duygu Nur Çobanoğlu, Öğr. Gör. Münire Turhan, Öğr. Gör. Nevzat Çaglayan, PİKOM Birimi ve Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi akademisyenleri Solhan, Karlıova ve Genç ilçesinde faaliyet gösteren arıcılar ile programlı bir şekilde bir araya geldi.

Programlarda, Kalkınma ve İhtisaslaşma programı kapsamında yapmış olduğu çalışmalar arıcılarla paylaşılarak, üreticilerin sorunları dinlendi. Programlarda, katılımcılara arıların beslenmesi ve arı hastalıklılarıyla mücadelede uygulanabilir arıcılık yöntemleri bilgilendirmeleri yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN