• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’A DOĞALGAZ NE ZAMAN GELECEK?

17 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
615 defa okundu.
SOLHAN’A DOĞALGAZ NE ZAMAN GELECEK?

Yıllardır Solhan’a doğalgazın gelmesi ile ilgili talepler dile getirilirken yetkililerin de girişimleri paylaşılıyordu. Genç İlçesi’nde Doğalgaz protokolünün imzalanması ile Solhan’da yine gündem Doğalgaz oldu. Solhan’da da neden protokolün imzalanmadığı ve doğalgazın ne zaman geleceğini Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a sorduk. İşte detaylar:

Genç Belediyesi ile Doğugaz Dağıtım A.Ş. (Bingöl, Bitlis, Muş) arasından Genç İlçesi’ne Doğalgaz’ın getirilmesi protokolünün imzalanması ile Solhan’da Doğalgaz yeniden gündeme geldi.

Solhan’a doğalgazın gelmesi ile ilgili gerek talepler ve gerekse girişimler sonucunda 2020 yılında Solhan ve Genç ilçelerine Doğalgaz geleceği belirtilmişti.

Genç ilçesinde protokol yapılıp Solhan’da yapılmaması tepkilere neden olurken talepler yinelendi. Hattın Solhan’dan geçmesi ve daha önce söz verilmesine rağmen Solhan’a doğalgazın gelmediğini belirtip tepki gösteren ve yetkililere seslenen Solhanlılar, bir an önce doğalgazın gelmesini istediklerini belirttiler.

Özellikle sosyal medyada tartışılan ve talep edilen doğalgazın Solhan’a de getirilmesi ile ilgili son durumu Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a sorduk.

Doğalgaz ile ilgili görüşlerini aldığımız Başkan Yıldız, “Genç İlçemiz ile birlikte Doğalgaz talebimiz olmuş ve kaç ay önce Enerji Bakanı Yardımcımız; Solhan ve Genç’in doğalgazının 2020 yatırım programına alındığını belirtmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz Bakanımız da iki ilçenin birlikte programa alındığını belirtmiş ve bizler bu salgın sürecinden sonra çalışmaların başlayacağını bekliyorduk. Genç ilçemizin erken protokol yapması; onlara ayrı santral kurmak yerine sanayi sitesi santralinden hat almasından dolayı santral maliyeti olmadığından protokol imzalandı. Solhan’da ise yakında santral olmadığından yeni santralin kurulması için bir ödeneğe ihtiyacı vardır. Valimiz Sayın Kadir Ekinci ve Ak Parti İl Başkanımız Sayın M. Hanefi Güler, ödenek konusunda destek vereceklerini ve doğalgazın Solhan’a gelmesi için yardımcı olacaklarını belirtmiştirler. Bayramdan sonra ekiplerimiz ile yeniden ilgili yerlerle iletişime girerek 2020 yatırım programına alınan Solhan’ın doğalgazı ile ilgili sıkıntıların giderilip çalışmaların başlanması için var gücümüzle çalışacağız. Solhan bunu hak ediyor ve hiç kimse de bu konuda geri adım atmış değil. Bazı kesimlerce hiç bir çalışma yapılmamış gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Genç ilçemizle birlikte süreç işlemişti organize sanayi sitesine yakınlığından konum avantajından dolayı Genç ilçesinde santral yapmaya ihtiyaç duyulmamış ancak Solhan’da santral yapmak zorunlu olduğu için kaynak konusunda yeniden girişimlere başlayarak Allah’ın izni ile en yakın zamanda doğalgaz müjdesini vermiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN