• Dolar Alış / Satış: 4.8 / 4.809
  • Euro Alış / Satış: 5.592 / 5.603
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

SOLHAN’A 17 SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

12 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
372 defa okundu.
SOLHAN’A 17 SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK

Sağlık Bakanlığı’nca Bingöl’de hizmet veren sağlık kurulumlarına 115 sağlık personeli alınacağı açıklandı. Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği web sitesinde yer alan açıklamada belirtilen listede Solhan’a 17 personelin alınacağı yer aldı.

Sağlık Bakanlığı 2016 KPSS puanı ile sözleşmeli personel alacak. Bu kapsamda Bingöl‘e de 115 personel alınacak. 7 Haziran’da başlayan başvurular 13 Haziran’da sona erecek.

Bingöl’e alınacak 115 personelin Bingöl merkez ve 7 ilçeye dağılımının yapıldığı ve pek çok sağlık branşını içerdiği öğrenildi.

Alınacak personele ilişkin Bingöl Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Bingöl ilimize ait sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve mezuniyet düzeylerine göre dağılımı ektedir. Adaylar; tercihlerini 7 – 13 Haziran 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapabilecek olup tercih işlemlerinde 2016-KPSS sınav sonuçları kullanılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamanın ekinde verilen listede; Solhan Devlet Hastanesi’ne 1 Ebe ve 8 Hemşire ile 2 Sağlık teknikeri ve Solhan 1-2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına ise 3’er Sağlık Teknikerinin alınacağı yer aldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN