• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SKANDAL GÖZLEMCİ RAPORU

28 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1189 defa okundu.
SKANDAL GÖZLEMCİ RAPORU

Bingöl 1. Amatör Büyükler Futbol Ligi 3. Haftasında Solhan’da oynanan Solhan Gençlerbirliği ile Bingöl Gençlik Spor karşılaşmasında çıkan saha dışı olaylarından dolayı maç tatil edilmişti. Hafta içi İl Tertip Komitesinin aldığı karar ile temsilcimiz hükmen mağlup sayılırken, Solhan Gençlerbirliği tarafından bu karara itiraz edileceği belirtildi.

Solhan Gençlerbirliği ile Bingöl Gençlik Spor arasında oynanan karşılaşma tatil edilirken gözlemcinin karşılamada olmadığı halde rapor tutması skandal olduğu ifade edildi.

Bingöl 1. Amatör Büyükler Futbol Ligi 3. haftasında Solhan Gençlerbirliği ile Bingöl Gençlik Spor Kulübü arasında oynanan karşılaşmada çıkan saha dışı olaylarından dolayı maç tatil edilirken İl Tertip Komitesinin aldığı karar ile Solhan Gençlerbirliği hükmen mağlup sayıldı.

Solhan İlçe stadında oynanan karşılaşmanın 61. dakikasında rakip takım oyuncusunun Solhan Gençlerbirliği oyuncularından Furkan Yayan’a yaptığı faul sonrasında yerde kalan oyuncunun kafasına vurduğu darbe sonrasında aldığı kırmızı kart nedeniyle oyundan atılan oyuncu ve antrenörünün tribünlere sataşmasıyla çıkan saha dışı olaylarda maç tatil edildi.

Karşılamada Solhan Gençlerbirliği 3-1 üstün olduğu sırada gelişen bu olaylar neticesinde maç tatil edilirken alınan karar ile temsilcimiz 3-0 hükmen mağlup sayıldı.

“ASIL SKANDAL OLAN MAÇIN GÖZLEMCİSİNİN MAÇA GELMEDEN RAPOR TUTMASIDIR”

İl Tertip Komitesinin kararının ardından Solhan Gençlerbirliği tarafından açıklama yapıldı. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 10 Kasım 2019 tarihinde oynadığımız Bingöl Gençlik maçında çıkan saha dışı olaylardan dolayı tatil edilen maçta İl Tertip Komitesinin Cuma günü aldığı karar ile hükmen mağlup sayıldık. Gerekçesinde ise hakem ve gözlemci raporunda sahaya seyirci girdiği söylenmiştir. Alınan bu karara takımımız itiraz edecektir. İtirazımızı Emniyetin çekmiş olduğu görüntüler, Saha komiserinin raporu ve Askf il temsilcisinin raporu ile yapacağız. Asıl skandal olan ise maçın gözlemcisinin maça gelmeden rapor tutmasıdır. Taraftarımız bu konuda müsterih olsun kulübümüzün bütün haklarını meşru yollar içinde sonuna kadar koruyacağız.

Maçın 61. dakikasında rakip takımdan bir oyuncunun oyuncumuz Furkan Yayan’ın kafasına vurduğu darbeden sonra kırmızı kart almasından sonra ilk yarıda oyun dışına Kırmızı kart alarak gönderilen sporcu ve antrenörün bu pozisyondan sonra sağa sola hakaret etmelerinden öfkelenen taraftarımız ile onlar arasında tribünde tartışma çıktı. Saha dışına çıkıp taraftara saldıran Bingöl Gençlik oyuncularının ne hikmetse hakem raporunda yer almaması ve maça gelmeyen gözlemcinin raporunda da yer almaması ilginçtir. Ama bu görüntülerde var ve gerçeklerin elbet ortaya çıkma gibi bir huyu var. Yapacağımız itiraz ile ya maç kaldığı yerden oynanır ya da lehimize skor tescil edilir. Beklentimiz bu yönde. Adalet işleyecek bunu biliyor ve buna inanıyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN