• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SESSİZ BAYRAM

25 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
476 defa okundu.
SESSİZ BAYRAM

Ülke genelinde olduğu gibi Solhan’da da sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı bayram günü sessiz geçti. Önceki yıllarda bayram günü mezarlıklar kalabalık geçerken bu bayram sadece şehit yakınları mezarlıkları ziyaret edebildiler.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ramazan bayramı sessiz geçti.

Korona virüs (Covid-19) pandemisi tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23-26 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasının ilk üç günü geride kaldı. Her ilde olduğu gibi Solhan’da da uygulamaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla, kentin caddeleri boş kaldı.

Rahmet ve Bereket Ayı Ramazan ayının son günü olan arife günü ile bayram günleri sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı bayram sessiz geçti.

Arife günü kısmi olarak da vatandaşlar zaruri ihtiyaçlar için sokağa çıktılar ama bayram günlerinde kısıtlamaya uyuldu. Camilerde toplu ibadet kısıtlamasından sonra ilk kez bayramda camilerde bayram namazı kılınmazken mezarlık ziyaretleri de yapılmadı. Her bayramda en yoğun olan alanlardan biri de mezarlıklardı. Bu yıl Ramazan Bayramı’nda vatandaşlar yakınlarının mezarını ziyaret edip mezar başında dua edemediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN