• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SBAL SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKUL STATÜSÜNE ALINDI

6 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
953 defa okundu.
SBAL SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN OKUL STATÜSÜNE ALINDI

2020 Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına ilişkin Merkezi Sınav ve Başvuru Klavuzuna göre Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi sınavla öğrenci alan okul statüsüne alındı.

Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi sınavla öğrenci alan okul statüsüne alındı.

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nin sınavla öğrenci alan okul statüsüne alındığını belirten ve süreç hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ferzende Açan konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “03 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan 19-09-2018 LGS sınav sisteminin asıl amacı öğrenciyi adresine en yakın yerdeki okula yerleştirmekti. Bugüne kadar ilçemizde sınavla öğrenci alan okul bulunmadığından başarılı öğrencilerimizin çoğu ilçe dışına gitmek zorunda kalıyordu. Okulumuzun sınavla öğrenci alan okul statüsüne alınması bu açığı kapatmaktadır. LGS sınav sisteminin asıl amacı öğrenciyi adresine en yakın okula yerleştirmekti. Çünkü bir çocuğun en sağlıklı yetişeceği yer ana kucağı ve baba ocağıdır. İlçemizde ilk ve ortaokul düzeyinde çok başarılı öğrencilerimiz bulunmasına rağmen başarılı öğrencilerimizin ilçe dışına gitmesinden dolayı ortaöğretimde istenen başarıya ulaşamıyorduk. İnanıyorum ki çok başarılı ve gayretli kadromuzla öğrenci ve velilerimizle el ele vererek en başarılı okullarla yarışacak bir çıtayı yakalarız. Bu durum ilçemizdeki diğer liselerimize de olumlu yansıyacaktır.”

8’inci sınıfta okuyan öğrencilere ve velilerine seslenen Açan, “Okulumuzda çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacak her türlü sosyal, kültürel ve sportif faaliyet imkânı mevcuttur. En iyi okul yanıbaşınızdaki okuldur. Bu itibarla okul tercihinde bulunurken bu imkânı göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum. İlçe dışına giden birçok öğrencimiz türlü türlü sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Bu durum başarılarını olumsuz etkilemektedir.” ifadelerine yer verdi.

Açan son olarak “Okulumuzun sınavlı okul statüsüne alınmasında katkısı olan herkese kurumumuz, öğrencilerimiz ve ilçemiz adına teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN