• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SBAL GRUP İKİNCİSİ OLARAK VEDA ETTİ

16 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
779 defa okundu.
SBAL GRUP İKİNCİSİ OLARAK VEDA ETTİ

2019-2020 Sezonu Faaliyet Programı kapsamında Genç Erkekler Voleybol İl birincisi olarak bölge müsabakalarına katılıp Bingöl’ü temsil eden Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, bölge müsabakalarında aldığı iki galibiyet bir mağlubiyet ile grubunda ikinci olarak yarı final müsabakalarına gidemedi.

2019-2020 Sezonu Faaliyet Programı kapsamında Bingöl’de yapılan Genç Erkekler Voleybol İl Birinciliği Yarışmalarına Solhan adına 3 okul takımı karşılaşmalara katılırken 2’si derce elde etti. Bingöl’de yapılan il birinciliği yarışmasında rakiplerini mağlup ederek İl birincisi olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Bölge müsabakalarına katılarak Bingöl’ü temsil etti.

Okul Sporları 2019-2020 Sezonu Faaliyet Programı kapsamında Erzurum GSİM’nin ev sahipliğinde düzenlenen şampiyona Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Spor Komplesi ile Atatürk Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılan maçlara erkeklerde 12, kızlarda 10 takım olmak üzere toplam 22 takım katıldı.

Yarışmalar sonucunda Okul sporları kapsamında Bingöl İl birincisi olarak bölgede mücadele eden Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, grubunda ikinci olarak turnuvaya veda etti.

MÜSABAKALAR AÇILIŞ SEREMONİSİ İLE BAŞLADI

22 ilin takımlarının katılımı ile başlayan Voleybol Grup Şampiyonası için Atatürk Üniversitesi Spor Salonu’nda açılış seremonisi yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seremoniye Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Voleybol İl Temsilcisi Aytekin Gültekin ile diğer davetliler katıldı.

Açılış seremonisinde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Erzurum olarak voleybol grup şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Erzurum tarih, kültür ve spor şehri. Anadolu’nun zirvesi olimpiyat kentinde sizleri görmekten büyük bir memnuniyet duyduk. Buradan erkeklerde ve kızlarda bir takım şampiyonluk sevinci yaşayacak. Ama bize göre sizler spor yaptığınız için hepiniz şampiyonsunuz. İnşallah sizlerde filenin sultanları gibi ilerisinde milli takımımıza hizmet eden birer sporcular olursunuz. Şampiyonaya katılan bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Erzurum ilinde yapılan grup karşılaşmalarında 3 grup halinde mücadele edilirken Bingöl’ü temsilen Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi katılırken aynı grupta Erzurum, Kars ve Muş illerini temsilen birer takım katıldı.

Müsabakaların ilk gününde Erzurum Temsilcilerinden Erzurum Spor Lisesi Erkek Voleybol takımı ile karşılaşan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi rakibine 3-0 mağlup olarak turnuvaya mağlubiyet ile başladı.

Müsabakaların ikinci gününde Kars temsilcisi Kars Anadolu İmam Hatip Lisesini, üçüncü gününde ise Muş temsilcisi Muş Sosyal Bilimler Lisesini 3-0 mağlup eden Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, aldığı iki galibiyet ve 1 mağlubiyet ile grubunda ikinci olarak Türkiye yarı finallerine katılmayı hak kazanamadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN