• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

REKTÖR ÇAPAK, İLİM YAYMA ÖDÜLLERİ AKADEMİK TANITIM TOPLANTISINA KATILDI

8 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
313 defa okundu.

Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. İbrahim Çapak, İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıda İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan ile pek çok vakıf ve kurum temsilcisi de yer aldı.

Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. İbrahim Çapak,  İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıda İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan ile pek çok vakıf ve kurum temsilcisi de yer aldı.

“İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı” Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya, vakıf ve kurum temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birçok rektör, rektör yardımcısı ve 130’un üzerinde akademisyen katıldı.

Programın açılış konuşmasında vakfın ilmin yayılması gayesiyle kurulduğunu işaret eden İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, “Ülkemizin bilim alanında öncü olması adına, yerli imkânlarla uluslararası nitelikte bilginin üretilmesini ve topluma kazandırılmasını teşvik etmek düşüncesiyle nitelikli bilimsel çalışmaları öne çıkarmak için ‘İlim Yayma Ödülleri’ programını organize ettik” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün de “İnsanlığın içerisinde bulunduğu olumsuz gelişmelere ‘dur’ demek istiyorsak bilimi devreye sokmak zorundayız. Bilimsel notları, bilimsel çıktıları devletin, milletin, insanlığın emrine takdir etmek de şu anı yaşayanların görevidir” diye konuştu.

İlim Yayma ailesinin Türkiye’de 1951’den bu yana belli önyargılarla kendisini kapatmamış, Türkiye’nin ortak değeri olmayı başarmış marka olduğunu dile getiren İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan ise, projenin İlim Yayma Vakfı tarafından yapılmasının çok isabetli olduğunu vurguladı.

İlme talip olmanın değerli olduğunu ve teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Bu ödül bütün Türkiye’nin ödülü olacak. Bu ödül, bir dünya görüşünün değil; ilme talip olmuş, alanında çalışmış, öğrenci yetiştirmiş, emek vermiş, buluş yapmış, kitap yazmış, belli bir bölümde çığır açmış hocalarımızın takdirini kazanacak” diye konuştu.

İLİM YAYMA ÖDÜLLERİ VE KATEGORİLERİ

Büyük ödül kategorisinde birinci olan kişiye 300 bin, sosyal bilimler ile mühendislik, doğa ve sağlık bilimleri kategorilerinde birinci seçilen çalışmalara 100’er bin lira ödül verileceği bildirildi.  Başvuruların www.ilimyaymaodulleri.com sitesi üzerinden yapılabileceği kaydedildi.  Tanıtım programı, katılımcıların aile fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN