• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

PROJE ÖNCESİ İSTİŞARE TOPLANTISI

16 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1385 defa okundu.
PROJE ÖNCESİ İSTİŞARE TOPLANTISI

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü yönetimi haftalık mahalle toplantısı kapsamında temsilci ve üyeleriyle bir araya gelerek başlatacakları projeler üzerinde istişarede bulundular.

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü başlatmayı hedeflediği proje öncesi üye ve temsilcileriyle bir araya geldiler.

Haftalık yapılan istişare toplantılarının bu haftaki programına Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran, kanaat önderlerinden Molla Baki Çölemerikoğlu, Molla Muhittin Sevinç, Arakonak Belediyesi Eski Başkanı Nazmi Çalışan, Abdurrahim İncedursun,  Boğlan Mahallesi, Arakonak Beldesi, Murat köyü,  Eşmetaş köyü ve Elmasırtı köyü temsilcileri katıldılar. Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran proje hakkında bilgilendirme ve temsilcilik başvurusu çağrısı yaparak katılımcılara teşekkür etti.

Toplantıda; kulüp tarafından Solhan’a kazandırılacak tarım ve hayvancılık projesi öncesi 27 köy ve 4 mahalleden 492 soyismin temsilcilik başvuruları alındı ve her soyisimden bir temsilcinin başvuruda bulunması çağrısı yapıldı.

HEDEFLENEN PROJE

Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü, Solhan’da tarım ve hayvancılık alanında 3200 kişinin iş sahibi olabileceği bir proje hedefliyor. Çok amaçlı kurulacak tesiste her köy için bir çiftlik olacak şekilde; süt toplama tesisi, kesimhane ve et işleme tesisinin yanında 2MW biyogaz santrali, okçuluk pist alanı, sosyal tesis ve yüzme havuzu oluşturulacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN