• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

PLAY OFF BAŞLIYOR

16 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
384 defa okundu.
PLAY OFF BAŞLIYOR

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, gurubunda sezonu ikinci sırada tamamlayarak Efeler Ligi’ne yükselmek için yapılacak play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Salı günü başlayacak play-off müsabakalarında temsilcimizin ilk rakibi Niksar Belediyespor olarak açıklandı.

2019-2020 Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler Kategorisi’nde mücadele eden Solhanspor, mücadele ettiği gurupta başarı göstererek Efeler Ligi’ne çıkma müsabakaları olan play-off’lara katılmaya hak kazandı.

Her gurupta sıralamada ilk dörde giren takımların katılacağı play-off müsabakalarına Solhanspor’un mücadele ettiği B gurubunda; Haliliye Belediyespor, Solhanspor, Niksar Belediyespor ve Cizre Belediyespor takımları katılacak. A gurubunda ise; Milas Belediyespor, Kocaeli Büyükşehir Kağıt Spor, TFL Altekma, Afyon Belediye Yüntaşvoleybol takımları play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Play-off yarı final müsabakaları iki gurup halinde yapılacak olup, temsilcimiz Solhanspor’un mücadele edeceği birinci gurupta; Niksar Belediyespor, Afyon Belediye Yüntaş ve Milas Belediyesporvoleybol takımları yer alırken ikinci gurupta ise; Haliliye Belediyespor, Kocaeli Büyükşehir Kağıt Spor, TFL Altekma ve Cizre Belediyespor mücadele edecek.

17 Mart 2020 Salı günü başlayacak play-off yarı final müsabakalarında ilk karşılaşma Milas Belediyesporile Afyon Belediye Yüntaşarasında saat: 12.00’da başlayacak. Tüm karşılaşmaların oynayacağı ilk günde Solhanspor, Niksar Belediyespor ile saat: 14.00’da karşılaşacak. Üç gün ard arda oynanacak karşılaşmalar Ankara Başkent Salonu’nda yapılacaktır. Solhanspor, ikinci gün Afyon Belediye Yüntaşve üçüncü gün ise Milas Belediyesporile karşılaşacak.

FİNAL TARİHLERİ DEĞİŞTİ

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından playoff programları açılandığında 2019-2020 voleybol sezonu 1. Lig Erkekler 5-7 Nisan tarihleri arasında oynanacağı belirtilirken koronavirüsü tedbirleri nedeniyle final müsabakaları tarihleri değişerek erken tarihe alındı.

Güncellenen final tarihi:

1.Lig Erkekler Finali

Tarih: 30-31 Mart – 01 Nisan 2020

Yer: Ankara (Başkent)

şeklinde açıklandı.

SEYİRCİ ALINMAYACAK

Türkiye Voleybol Federasyonunun Bakanlık kararıyla karşılaşmaların seyircisiz oynanacağı açıklaması sonrası Solhanspor Kulübü tarafından taraftarların karşılaşmaları izlemek için Ankara’ya gitmemeleri için duyuru yapıldı.

Kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada: “Bilindiği üzere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, tüm dünyayı etkisi altına almış bulunmakta; ülkemizde bu salgının önüne geçebilmek için alınan tedbirler arasında spor müsabakalarının Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması kararı alınmıştır. Durum böyle iken 17-19 Mart tarihleri arasında oynanacak yarı final karşılaşmalarına maçı olan kulübün temsilcileri, federasyon temsilcisi ve müsabakada görevli federasyon personeli hariç hiç kimse alınmayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl ki müsabakalarda da müsabaka tarihlerini büyük bir heyecanla bekleyip böylesi önemli bir günde takımını desteklemek için karşılaşmaları yerinde takip etmek isteyen taraftarlarımızın alınan bu kararı anlayışla karşılayacağını biliyor, Ankara ve çevre illerden de karşılaşmaları izlemeye gitmek isteyen taraftarlarımıza salona alınmayacaklarını hatırlatarak ilginizden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

TVF’DEN AÇIKLAMA

Kulüp tarafından yapılan açıklamanın devamında federasyonun açıklamalarına yer verildi. Federasyonun açıklamaları şu şekilde: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin dün akşam yapılan toplantıda alınan kararlar ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda;

Sporcu, antrenör, hakem ve yetkililerimizin ve taraftarların sağlığını korumak adına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen kulüp lig ve Kupa Voley müsabakalarının, 13 Mart Cuma gününden itibaren Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanması kararlaştırılmıştır.

İllerimizde devam eden kulüp altyapı müsabakaları ve tüm yerel lig faaliyetleri, Okul Sporları voleybol müsabakaları, Anadolu Yıldızlar Ligi voleybol müsabakaları, henüz başlamayan Altyapı Türkiye Şampiyonaları ve ön eleme etapları (Grup, Yarı Final, Play-Off) ile Fabrika Voleybol Okulları voleybol faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Koronavirüs salgınından doğan mevcut durum göz önünde bulundurarak; devam edecek müsabakalar için ise aşağıdaki önlemler alınmıştır:

1.Karşılaşmaların öncesi ve sonrasında yapılacak seremonilerde el sıkışma olmayacaktır.

2.Soyunma odalarına ve koridorlarına oyuncular ve takım yetkilileri dışında kimsenin girmesine müsaade edilmeyecektir.

3.Hakem masaları ve takım benchlerinin bulunduğu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacaktır.

4.Müsabakalarda minimum sayıda personel görevlendirilecektir.

5.Müsabakalara, kulüp yetkilileri (başkan, yönetim kurulu üyesi, şube sorumlusu vb.), akredite edilmiş basın mensupları, müsabakada görevli federasyon yetkilileri hariç hiç kimse alınmayacaktır.

Federasyonumuzca gelişen şartlar yakından takip edilmektedir. Buna göre önümüzdeki günlerde lig fikstürü yeniden gözden geçirilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN