• Dolar Alış / Satış: 5.55 / 5.56
  • Euro Alış / Satış: 6.39 / 6.402
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ONLARI UNUTULMADILAR

11 Aralık 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Solhan Kaymakamı Okumuş, Belediye Başkanı Yıldız ve beraberlerindeki kurum amirleri ile birlikte ilçedeki engelli vatandaşları ziyaret ettiler.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan İlçe Müftüsü Ali İkiz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmaz Vakfı Müdürü Recep Tan ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdür Vekili Abdullah Değer,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle merkezde ikamet eden Paşa Yaman, Mehmet Emin Erimez ve Hasan Keskin’in evlerine misafir oldular.

Yapılan ziyarette engellilerin sağlık durumu ve tedavileri hakkında bilgiler alınıp talepleri dinlendi. Ziyaret edilenlerden Paşa Yaman, özellikle yeni yapılarda engelli giriş ve rampaların yapılması taleplerinin yerine getirilmesini istedi.

Yapılan ziyaretler ile ilgili bilgi veren ve tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayan Kaymakam Okumuş; “Bizim ailelerden isteğimiz, engellileri bir külfet olarak değil de bir nimet olarak görmeleridir. Engellilerimiz Yüce rabbimizin bize bir emanetidir. Sağlıklı insanların da aynı zamanda bir engelli adayı olabileceği gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Bizler ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sormak, yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik.  Engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması sosyal devletin asli görevidir. Devletimiz engelliler konusunda son yıllarda çok ciddi adımlar attı. Yasal düzenlemeler yaptı. Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü yürekten kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum” dedi.

Engelli bireyler ve aileleri ise, Kaymakam Okumuş, Başkan Yıldız ve beraberindekilere evlerine konuk oldukları için ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip, teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN