• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

10 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.
ÖĞRETMENLER, ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Covid-19 virüs salgını nedeniyle eğitime verilen arada öğrencilerin eğitimden uzak kalmamaları ve eğitimlerine kısmi de olsa devam etmeleri için uzaktan eğitim uygulamalarından sonra bu kez öğretmenler sınava giren öğrencilerin ayağına gidip moral desteğinde bulunup öğrencilere sınava hazırlık dokümanları evlerinde teslim edildi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı yoğunluğun yaşandığı alanların başından gelen yerlerden olan okullarda Mart ayının ikinci haftasından sonra eğitim-öğretime geçici olarak ara verildi. Nisan ayında tekrar eğitim öğretimin yüz yüze devam etmesi ile ilgili planlar olmuş olsa da sürecin uzanması ile Milli Eğitim Bakanlığı TV vasıtası ile uzaktan eğitime başladı. Bu uygulamanın başladığı günlerden öğrencilerinden kopamayan ve öğrenimlerine her şartta devam edebileceklerini gösteren öğretmenler, videolu anlatımlar ile kimileri evde dolaplarını kimileri de çalışma masalarını tahta olarak kullanıp fayda sağlamak için çalıştılar.

Solhan’da da öğrencileri ile dijital ortamda bağlarını kesmeyen ve desteklerini süren eğitimcilerin yanında okul idareleri de öğretmenler ile birlikte çalışmalar yapıyor.

Solhan’da bursluluk sınavına giren öğrenciler ile 8’inci ve 12’nci sınıfta olup sınava girecek öğrenciler için okul idareleri destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Solhan’da öğrenimlerine devam eden öğrencilerden sınava girecek orta son ve lise son sınıf öğrencileri için okul idarecileri ile öğretmenler program hazırlayarak salgın süresince evlerinde ders çalışan öğrencilerin ayaklarına kadar giderek sınav için moral motivasyon desteğinde bulunurken hazırladıkları sınava hazırlık dokümanlarını da öğrencilere teslim edip öğrencilere evlerinde de katkılarını gösteriyorlar.

Bu uygulama ile okuldan uzak kalan öğrenciler; öğretmenleri ile görüşünce hem mutlu olup kısmen de olsa okul hasretini gideriyorlar hem de sınava hazırlık için moral olan bu ziyaretin yanında sınava hazırlık dokümanlarına da kavuşup sınava hazırlıklarını sürdürüyorlar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN