• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÖĞRENCİLER YARIYIL TATİLİNİ CAMİDE GEÇİRDİ

3 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.
ÖĞRENCİLER YARIYIL TATİLİNİ CAMİDE GEÇİRDİ

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yarıyıl tatilinde, ülke genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz’ etkinliği Solhan’daki camilerde de yarıyıl tatilinde uygulandı. Etkinlik boyunca puan sistemiyle derece elde eden öğrenciler ödüllendirildi.

Solhan’da “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencileri tatillerini camilerde değerlendirdiler.

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yarıyıl tatilinde, ülke genelindeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz’ etkinliği Solhan’daki camilerde de uygulandı.

Etkinlik boyunca puan sistemiyle derece elde eden öğrenciler, etkinliğin sona ermesiyle Pazar günü yapılan tören ile ödüllendirildiler.

Okulların 17 Ocak Cuma günü yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığının talimatıyla yarıyıl tatilinde tüm camilerde “Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz” etkinliği düzenlendiğini belirten İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Bu kapsamda ilçemizde de bu anlamlı etkinliğe ilgi yoğun oldu. Bu tür faaliyetlerle gayemiz çocuklarımızı camiye alıştırmak ve namaz bilinci kazandırmaktır. 15 gün boyunca camilerde cemaatle namazını kılan, sure ve duaları ezberleyip yakınlarını namaza teşvik eden yavrularımıza puanlar vererek motivasyonlarını en üst seviyede tutmaya çalıştık. En çok puanı toplayan çocuklar en güzel hediye ve ödülleri kazanmış oldular. Bu etkinliğimize toplam 250 ilkokul ve ortaokul seviyesinde çocuğumuz katıldı. Ödüller her Camimizde imkânlar dâhilinde hayırseverlerin ve cemaatimizin katkı ve destekleriyle çocuklara düzenlenen törenlerle verildi. Ben bu vesileyle bu namaz etkinliğimize ilgi gösteren, düzenli olarak her gün camiye koşan başta çocuklarımıza, destek veren değerli velilerine, emek sarf eden kıymetli hocalarımıza ve bu süreçte yavrularımıza anlayışlı davranıp iyi örnek olan cami cemaatimize teşekkür ederim. Cenab-ı Hak yavrularımızı namaz kılan, camiye koşan ve Kur’an okuyup onunla amel edenlerden eylesin. Çocuklarımızı Peygamberimizin yüce ahlakıyla yetiştirmeyi dinine, kitabına, vatanına ve devletine bağlı hayırlı evlatlardan eylesin. Rabbim birliğimizi ve huzurumuzu ilelebet daim eylesin.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN