• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÖĞRENCİLER İLE GENÇLİK SOHBETLERİ

2 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1833 defa okundu.
ÖĞRENCİLER İLE GENÇLİK SOHBETLERİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokol kapsamında İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik değerler eğitimi temalarının işlendiği Gençlik Sohbetleri devam ediyor. Bu kapsamda üç farklı okulda program gerçekleştirildi.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından değerler eğitimi kapsamında okullarda gerçekleştirilen Gençlik Sohbetleri bu hafta Solhan YBO, Yenibaşak YBO ve Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri ile devam etti.

GENÇLİK SOHBETLERİ

24 Şubat 2020 Salı günü Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle gençlik sohbeti gerçekleştirildi. İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından Sünnetin Değeri konusunda sohbet gerçekleştirildi. İlçe Müftüsü Dutar, konferansa katılan öğrencilere ve ilgilerinden dolayı yurt yönetimine ve hocalara teşekkür etti.

YIBO’DA DEĞERLER EĞİTİMİ

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Solhan İlçe Müftülüğü işbirliğiyle, Değerler Eğitimi kapsamında eğitim desteğinin sağlanması; milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesi amacıyla, iki haftada bir yapılan dini program doğrultusunda Solhan YBO konferans salonunda bu hafta Tepe Camii İmam Hatibi Zeki Yanık tarafından “Sevgi ve Saygı” konulu sunum gerçekleştirildi.

YENİBAŞAK YIBO’DA KANDİL PROGRAMI

Regaib Gecesi münasebetiyle Yenibaşak Köyü YBO’da okuyan öğrencilere yönelik Kandil Programı icra edildi. Kur’an tilaveti, İlçe Müftüsü Muharrem Dutar tarafından Üç Aylar ve Mübarek Gecelerin Mü’minin Manevi Hayatında Değeri konusunda kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Okul Müdürü Harun Orman, öğretmenler ve kurum çalışanlarının da hazır olduğu program ikramlar ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN