• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÖĞRENCİLER ‘GEZEN SİNEMA’ İLE BULUŞTU

28 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
762 defa okundu.
ÖĞRENCİLER ‘GEZEN SİNEMA’ İLE BULUŞTU

Solhan ilçesine gelen ‘Gezen Sinema’ sayesinde birçok öğrenci ilk kez sinemayla buluştu. Öğrencileri gezen sinema tırında ziyaret eden Güney, Solhan ilçesinde bin 500 öğrenciyi sinema ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Solhanlı öğrenciler, ‘Gezen Sinema’ ile buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkıları ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğinde hayata geçirilen ‘Çocuklar İçin Gezen Sinema’ tırı, Solhan ilçesine geldi. İlkokul ve lise öğrencilerinden oluşan gruplar sinema ile buluşurken bazı öğrenciler ilk defa sinemaya gitmenin keyfini yaşadı. Öte yandan ilçede 3 gün kalan sinema tırıyla toplam bin 500 öğrencinin sinema ile buluştuğu aktarıldı.

İlçede bulunan Kültür Merkezi bahçesinde kurulun Gezici Sinemayı İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İl Kültür ve Turizm Müdür Kasım Barman, Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz da ziyaret etti.

Gezen Sinema Tırını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, “Bugün burada bin 500 öğrencimizin sinema ile buluşturan gezen sinema tırının önündeyiz. Solhan ilçemizde bin 500 yavrumuz sinema ile buluşacak. Çocuklarımıza 9.00 ile 17.00 saatleri arasında yarım saat süre ile Rafadan Tayfa’yı izletecekler. Akşam saatlerinde de yatılı öğrencilerimiz sinema ile buluşacaklar. Bu proje Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı arasında yapılan protokol sonucu Sanat İçin Yola Çık Derneği tarafından finanse edilen gezen sinema etkinliği. Burada dezavantajlı bölgelerde dezavantajlı yavrularımızı, hiç sinemaya gitmemiş yavrularımızı sinemayla buluşturmak” dedi.

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Müdürü Ferzende Açan, “Sinemanın olmadığı ilçemize Kültür Bakanlığı sinema getirdi. Belki ilk kez sinemaya giden öğrencilerimiz oldu. Sıkılarak geldiler teşekkür ederek gittiler. Çok güzel bir etkinlik oldu. Vesile olanlara teşekkür ediyorum. Pansiyon ortamında hep aynı hayatı tekrar eden öğrencilerimiz için çok farklı ve renkli bir etkinlik” ifadelerini kullandı.

Çok güzel bir etkinlik olduğunu belirten öğrencilerden Hasan Çıtak, stres atma şansı yakaladıklarını aktarırken, Ferdi Bayır ise, daha önce böyle bir film izlemediğini belirterek teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN