• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÖĞRENCİ SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

3 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
433 defa okundu.
ÖĞRENCİ SERVİS ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin güvenli ve daha rahat eğitimlerini sürdürebilmeleri için İlçe Milli Eğitim Yetkilileri ile İlçe Trafik ekipleri işbirliği içerisinde taşımalı eğitim yapan araçların eksikliklerinin giderilmesi için gerekli uyarılar yapıldı.

Solhan’da öğrenci servis şoförleri bilgilendirildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde taşımalı eğitim yapan öğrencilerin güvenli ve daha rahat eğitimlerini sürdürebilmeleri için İlçe Milli Eğitim Yetkilileri ile İlçe Jandarma Trafik ve İlçe Emniyet Trafik ekipleri tarafından eksikliklerin giderilmesi için gerekli uyarılar yapıldı. Öğrencilere emniyet kemerinin faydaları anlatılması ve Emniyet kemerini mutlaka takılması uyarılarının yapılması istendi. Araçları öğrenci dışında yolcuların alınmaması istenirken aksi takdirde cezai işlemin yapılacağı uyarıları yapıldı.

Trafik tescil ve Denetleme Büro Amirliği Polis Memuru Hamza Şen ve Jandarma Trafik Personeli Erol Ataş tarafından yapılan bilgilendirmede Okul servis araçları yönetmeliğinin amacı, Servis taşımacılığı yapan şoförlerde aranan şartlar, okul servis araçlarında bulundurulması gereken malzemeler, okul servis araçlarında taşımacının yükümlülükleri, güvenli sürüş ve güvenli sürüş için sağlanması gereken şartlar, sürücünün davranışlarını etkileyen faktörler, emniyet kemerinin önemi, trafikte saygı, yaya önceliği konularında bilgileri verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN