• Dolar Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Euro Alış / Satış: 6.782 / 6.794
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MÜFTÜLÜKTEN ÖĞRENCİLERE MEVLİT PROGRAMI

29 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1238 defa okundu.
MÜFTÜLÜKTEN ÖĞRENCİLERE MEVLİT PROGRAMI

Sağlık Hizmetleri MYO’da öğrencilere yönelik düzenlenen Hz. Peygamber ve Gençlik konulu konferansta konuşan Müftü Dutar, “Efendimizi tanımanın yolu Rabbimizin ilahi kelamıyla hemhal olmaktır. Hayat kitabımızı, hayatımızın kitabı kılmaktır. Kur’an-ı insana dönüştürseniz Peygamberimiz, Peygamberimizi Kitaba dönüştürseniz Kur’an ortaya çıkar.” dedi.

Solhan İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlar Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine yönelik düzenlenen program ile devam etti.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda öğrencilere yönelik düzenlenen programda İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, Hz. Peygamber ve Gençlik konulu konferans verdi. Konferansa Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Yunus Esen, İlçe Vaizi Osman Numanoğlu, İmam-Hatib İlyas Çaptuğ ve üniversiteli gençler katıldı. Konferans sonunda gençlere Peygamberimiz ve Gençlik kitabı hediye edildi.

Hz. Peygamber ve Gençlik konulu Mevlid-i Nebi programında konuşan Solhan İlçe Müftüsü Muharrem Dutar, “Bu ay Rebiülevvel ayıdır. Peygamberimizin doğduğu aydır. Onun için Peygamberimizi anmak ve anlamaya vesile olacak bu tür programların olması çok güzel. Okul yönetimini ve sizleri tebrik ediyorum. Efendimizi tanıyanlar, O’nu anlayanlar, O’nu daha çok severler. O’nu sevenler O’nun sevgiyle piştiler. Yunus Emre oldular, Mevlana oldular, Hacı Bayram-ı Veli oldular, Ahmet Yesevi oldular. Her biri gönüllerin sultanı oldular. Çünkü Gönüllerin Efendisine muhabbetle bağlandılar. Efendimizi tanımanın yolu Rabbimizin ilahi kelamıyla hemhal olmaktır. Hayat kitabımızı hayatımızın kitabı kılmaktır. Kur’an’ı insana dönüştürseniz Peygamberimiz, Peygamberimizi Kitaba dönüştürseniz Kur’an ortaya çıkar. Ne mutlu sizin gibi gönlü Peygamber sevgisiyle dolu olan gençlere.” ifadeleri kullandı.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN