• Dolar Alış / Satış: 4.754 / 4.762
  • Euro Alış / Satış: 5.568 / 5.579
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MÜFTÜ İKİZ, GÖREVE BAŞLADI

2 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3155 defa okundu.
MÜFTÜ İKİZ, GÖREVE BAŞLADI

Ocak ayında Karaman’a tayını çıkan Solhan eski müftüsü Sırrı Fuat Ateş’ten boşalan Müftülük makamına Eskişehir’de görev yapan eski Vaiz Ali İkiz atandı.

Solhan’da 3 yıl görev yaptıktan sonra Karaman’a atanan Solhan eski Müftüsü Sırrı Fuat Ateş’ten boşalan ilçe müftülüğü görevine Eskişehir’de vaizlik görevini yürüttükten sonra Müftülük kadrosuna geçen Ali İkiz, Solhan İlçe Müftüsü olarak ilçeye atandı.

Önceki hafta Solhan’a gelip göreve başlayan Müftü İkiz, Solhan’da ilk izlenimlerinin olumlu olduğunu ve Allah’ın izni ile ilçede faydalı çalışmalarda bulunacaklarını aktardı.

İlçede göreve başlaması ile mahalle ve köy camii ziyaretlerine başlayan Müftü İkiz, daha önce birçok yerde gerek imam hatiplik ve gerekse vaizlik görevinde bulunduğunu belirtip Solhan’ın kendine has bir yapısının olduğunu aktarırken ilçede bulunan 15 Temmuz Şehitler Kur’an Kursu’nu onararak burada hafızlık faaliyetlerini vermeyi amaçladıklarını aktardı. Öncelikli çalışmalarının bu olduğunu aktaran İkiz, ilçede hangi mahallede imkân olursa oralarda da bu tür faaliyetlerde bulunmak için çalışmalar yürüteceklerini söyledi.

ALİ İKİZ KİMDİR?

10.09.1980 tarihinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde doğdum. İlk Okulu Konuk Köyünde Orta Okulu ise Tayfur Sökmen Orta Okulunda bitirdim. 1996 yılında Antakya lisesinden mezun oldum. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2002 yılında mezun oldum.  2003 yılında Mardin Derik ilçesi Göktaş Köyü Camii İmam-Hatibi olarak göreve başladım. 2008 yılında Kayseri Yüksel İhtisas Eğitim Merkezinden mezun olarak Kayseri İli Bünyan ilçesi Akmescit Kasabasında İmam Hatip olarak göreve başladım. Aynı yıl içinde Talas İlçesi Yeni Cami İmam- Hatibi olarak naklen atamam yapıldı. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılında Erzurum İli Tekman İlçe Vaizi olarak atamam yapıldı. Tekman İlçesinde 4 yıla yakın bir süre görev yaptıktan sonra 2013 yılında Eskişehir Tepebaşı İlçe Vaizi olarak atamam gerçekleşti. Eğitim ve Öğretimime Osmangazi Üniversitesi İslam Tarihi ve Sanatlar Bölümünde Yüksek Lisans yaparak devam ediyorum. Siyer alanında yapmakta olduğum tezim bitme aşamasındadır. 2015 yılında yapılan müftülük sınavını kazanarak 2017 yılı Nisan ayında Bingöl ili Solhan ilçe Müftüsü olarak göreve başladım. Halen bu görevde bulunmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım. İyi derecede Arapça biliyorum.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN