• Dolar Alış / Satış: 5.44 / 5.45
  • Euro Alış / Satış: 6.229 / 6.24
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MİNİK ATLETLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

2 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
798 defa okundu.

Aydın Kuşadası’nda düzenlenen atletizm geliştirme projesi final yarışmalarında Bingöl’ü temsil eden Solhanlı sporcular Türkiye Şampiyonu oldular. Yarışmada bireysel olarak Kani Çiyaİlçi ve takım olarak da Solhanlı minik erkekler takımı Türkiye şampiyonu oldular.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2017 faaliyet programında yer alan “Atletizm Geliştirme Projesi final yarışmaları’’ Aydın Kuşadası Adagöl Kros Parkurunda gerçekleşti.

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan Atletizm Geliştirme Projesi final yarışmalarına ülke genelinde yapılan bölge yarışmalarında derece elde eden takımlar ve sporcular sporcu katıldı.

Bingöl adına 4 kategoride 14 sporcunun kıyasıya yarıştığı final etabında 1500 metre minik erkekler kategorisinde yarışan sporcu Kani Çiyaİlçi Türkiye şampiyonu oldu. Yarışmada Solhanlı minik atletler ise takım olarak Türkiye şampiyonu oldular.

Diğer kategorilerde yarışan sporcular 1500 metre yıldız erkeklerde Muhammed Çakar 5’inci,  İsa Üçkaç 14’ üncü, Barış Bolgan 28’inci yıldız kızlarda ise yedinci olarak takım halinde yarışmayı tamamladılar.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan Atletizm Geliştirme Projesi final Yarışmalarında Türkiye şampiyonu olan başarılı sporcuları Solhan İlçesinde ziyaret etti. Arıkan, final yarışmasında Türkiye şampiyonu olarak önemli bir başarı gösteren atletizm takımını ve antrenörlerini kutlayarak başarılarının devamını diledi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN