• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

MİLLET KIRAATHANESİ YAPILIYOR

14 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
307 defa okundu.
MİLLET KIRAATHANESİ YAPILIYOR

Başkan Yıldız, ““Kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ağımıza yenilikler katma uğraşında olan bir belediye olarak, Millet Kıraathanesi ile ilçemizde sosyal alanda büyük bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz.” dedi.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ın yenilikçi projelerinden biri olan Millet Kıraathanesi, ihale süreci tamamlandı. Proje şu anda 112 acil hizmet binası olarak hizmet vermekte olan alanda inşa edilecektir.

İhale sürecini tamamlanan Solhan Millet Kıraathanesi Projesine en kısa sürede başlanacağı belirtildi.

Millet Kıraathanemiz hakkında bilgi veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Kültürel ve sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ağımıza yenilikler katma uğraşında olan bir belediye olarak, Millet Kıraathanesi ile ilçemizde sosyal alanda büyük bir boşluğu doldurmayı hedefliyoruz. Solhan Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sokağın kötülüklerinden uzak tutma gayretindeyiz. Bu projemiz inşallah çocuklarımızı ve gençlerimizi  kötü alışkanlıklarından koruyacak, onların istediği bir konseptte bir yapı ile hizmet sunacaktır. 160 kişilik sinema ve konferans salonunun da olacağı Millet Kıraathanesi’nde; çay, simit, bilgisayar, internet  (wi-fi), günlük ulusal gazeteler, mini kütüphane, ders çalışma salonu gibi hizmetlerimiz ücretsiz olarak halkımızın kullanımına sunulmaktadır. Millet Kıraathanesi’nde bireysel çalışma masaları bulunacaktır. Okula giden çocuklarımız; günlük ödevlerini yaparken, sınavlara hazırlanan gençlerimiz de sessiz bir ortamda çalışma imkânına kavuşmuş olacaklardır. Günlük ulusal gazeteleri takip eden vatandaşlarımız aynı zamanda mini kütüphanemizden de faydalanabilecektir.” şeklinde konuştu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN