• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

MEZRA DER’DEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

13 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2683 defa okundu.
MEZRA DER’DEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

Solhan’da faaliyet yürüten Mezra Solhan Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğini yönetim kurulu, Gazeteciler günü nedeniyle gazetemize nezaket ziyaretinde bulundular.

Mezra Der 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Solhanın Sesi Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

10 Ocak cuma günü yapılan ziyarete Dernek Başkanı Abdurrahman Bildik’e dernek yönetimi eşlik etti.

Gazeteciliğin vatandaşın gören gözü işiten kulağı ve söylenecek sözü olduğunu belirten Mezra Der Başkanı Abdurrahman Bildik, “Gazeteci tabiri caizse toplumu aydınlatan, topluma yön veren, doğruyu ve yanlışı görmesini sağlayan kişidir. Faydalı veya zararlı bir şey için kamuoyu oluşturacak kişidir gazeteci. Bu sebeple gazetecilerin büyük görev ve sorumlulukları vardır. Gazeteler kamuoyu oluşturmak için çok önemli bir yoldur, oluşturulan bu kamuoyuları genelde güzel ve olumlu sonuçlar vermiştir. Bunu Solhan’da da birçok zaman görmüşüz mesela Solhan’da imam hatip lisesi açılmak istendiğinde veya yüksekokul açılmak istendiğinde bunu açık bir şekilde gördük. Gazetelerimizin kamuoyu oluşturmasını istediğimiz onlarca konu var lakin şuan hem vatandaş hem gazeteci hem siyasi ve bürokratik erk olarak önceliğimiz Solhan’a sadece 5 km uzaklığında, tabiri caizse Solhan’ın göbeğinden geçen doğal gaz olmalıdır. İlçemiz için önemli olan bu konuda Solhanımızın doğalgaza kavuşması için herkesimin girişim ve katkılarının olması gerektiğine olan inancımızı dile getirmek istiyoruz.” dedi.

Bildik son olarak “Toplumumuzu yönlendiren, gecesini gündüzüne katan zaman mefhumu olmaksızın çalışan doğru, dürüst, haktan hukuktan ve adaletten ayrılmayan başta sizler olmak üzere tüm gazetecilerimizin gazeteciler gününü kutluyor çalışma hayatınızda başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN