• Dolar Alış / Satış: 5.632 / 5.642
  • Euro Alış / Satış: 6.334 / 6.345
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

METRUK BİNALAR TEHLİKE OLMASIN!

11 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
380 defa okundu.

Solhan’da kamuya ait binalardan kullanılmayanların tehlikeye mahal vermemesi için gerekli önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çeken vatandaşlar, genellikle terk edilip kullanılmayan binaların kötü niyetli kişilerce farklı amaçlarda kullanılmaya müsait olduğunu belirtip gerekli müdahalenin yapılması gerektiğini istediler.

Solhan’da kamu kurumlarına ait olup kullanılmayan binaların ilgili kurumlarca önlem alınması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, bu binaların kötü emellerde kullanılmaması için erken karar verilip gerekli müdahalenin yapılmasını istediler.

Birçok yerde terk edilmiş/kullanılmayan binaların özellikle madde bağımlıları veya başka kötü emellerde kullanıldığını haberlerde gördüklerini söyleyen vatandaşlar, Solhan’da Adliye Lojmanları ile Emniyet Lojmanları olarak bilinen iki yapının kullanılmadığını aktarıp ilgili kurumların bu yapılar ile ilgili bir çalışma yapmasını istediler.

Özellikle Emniyet Lojmanının ara sokakta olmasından ve uzun süre kullanılmamasından dolayı zaman zaman bazı gençlerin binaya girdiğine şahit olduklarını söyleyen vatandaşlar, gençlerin boş binaya girmesinin mantıklı veya iyi niyetli bir açıklamasının olamayacağını belirtip şu ifadeleri kullandılar; “Kamuya ait kullanılmayan binaların hem kötü amaçlara mahal verilmemesi için hem de o amaçlarda kullanılmaması önlem alınması gerekiyor. Birçok yerde bu tür binaların uyuşturucu yuvası olarak kullanıldığına basın aracılığıyla haberdar oluyoruz. Solhan’daki binaların da bu amaçla kullanılmaması için yıkılması gerekenlerin yıkılıp yeniden kamu hizmetine kullanılması,  yıkılması gerekmeyenin ise onarılıp kamu hizmetine yeniden kazandırılması gerekiyor. Bu binaların yeniden kamuya hizmet verebilecek duruma getirilmesi kamu adına bir kazanım olduğu gibi başka amaçlar için kullanılmaması için de önlem niteliğinde olacaktır. İlgili kurumların, bu talebimizi kamu adına dikkate almalarını talep ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN