• Dolar Alış / Satış: 5.454 / 5.464
  • Euro Alış / Satış: 6.191 / 6.202
  • BINGOL:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

MEMLEKET

7 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4433 defa okundu.

Şair Cahit Sıtkı Tarancı, ‘Memleket İsterim’ adlı şiirini yazarken; gönül gözünün hoşluğu ile yeşeren memleketlerin güzelliklerine vurgu yapmıştır.

Memleket, sadece kara parçası üzerine yığılmış beton parçalarından ibaret değildir.

Uzun şaşalı çarşısı olan şehirler de değildir.

Vitrinlerinde renkli elbiseleriyle boy gösteren mankenlerin sessiz bakışlarını içinde saklayan caddelerimiz ile sınırları çizilmemiştir.

Memleket; dört bir yanı güzelliklerle çevrilmiş kardeşlik diyarıdır.

İçinde sevgiyi ve hoşgörüyü barındıran kocaman bir evdir, memleket.

Gurbet diyarlarında memleketimizin adı geçtiği her alanda içimiz kıpır kıpır olur. Ve ya memleketten bir haber geldiğinde… Uzun uzun mutluluklar bazen de hüzünler yaşarız…

Bugün memleketten bir daha haber var. Hüzünlü ama mutluluk hissi veren buruk bir haber…

Sosyal medya hesaplarından gördüm haberi, Solhan İlçemizin gönlüne bastığı değerli ses sanatçısı Yakup Koçak bir adım atmış. Attığı adım, Solhanlı güzel kardeşimiz   Fatih Canlı ile alakadar. Bu değerli kardeşimiz  kanser tedavisi görmektedir. Rabbim kendisine ve diğer tüm hasta kardeşlerimize şifa versin.

Yakup ağabeyimiz çoğu insanımızın duygularına tercüman olup şu açıklamayı yapmış:

“Çok değerli muhterem Solhanlı kardeşlerim; malumunuz Solhan’ımızın çok sevilen kardeşlerimizden Fatih Canlı kardeşimiz kanser hastalığı için tedavi görmekte,  tedavisi yurt dışında olacak, kendisi bizlerden yardım bekliyor. Ben şahsım adına onun için bir konser düşünüyorum. Solhan’da kendisine maddi destek için Solhanlı sanatçı ve müzisyenlerimiz ile birlikte el ele verip  halkımıza sesleniyorum: Bizlere yardımcı olun  kardeşimizi tedavi edelim, hepinizden Allah razı olsun. Ona benzer hastalarımıza da yardım elini uzatalım. Bu arada bu etkinliğimize katılmak isteyen Bingöl’de ki sanatçı arkadaşlarımızı da bekliyoruz…”

Teşekkürler, YAKUP KOCAK…

Bu güzel ve samimi sözlerin verdiği mutluluk ile memleketimin havasına güzellik geldi.  Böylesi günler için bir olup; hasta, yolda kalmış, kimsesiz  ve her daim yardım bekleyen insanlarımıza adım atıp, onlara koşmalıyız. Bize bu dünyada kâr kalacak  iyilik ve güzelliklerimizden başka ne var ki!

Hep söyler dururuz Bingöl’ün  küçük olduğunu ve içindeki insanların da değerli birer kalbe sahip olduğunu da bilmeyen yoktur.  Evet, Bingöl küçük yer.  Solhan küçük  yer. Tanır hemen hemen  herkes bir birini… Çarşımız küçüktür,  hergün aynı komşumuzu görür selam verir hal hatır sorarız, Camilerimizde tutulan saflar bellidir.

Kahvelerimizde herkesin masası da aynıdır.

Gidilen yollar,

Varılan yerler,

Kaygılarımız, beklentilerimiz  hepsi ortaktır…

Bu da memleketin güzelliğidir.

Rabbimden Fatih Canlı kardeşimiz için acil şifalar diliyorum. Değerli ses sanatçımız Yakup Koçak’ın türküleri yanında bu açıklamasına da  kulak verelim.  Memleket kaygısı taşıyor, memleketten bir kardeş için bir adım atıyor, haydi Solhan, haydi Bingöl bu çağrıya bir adım  da biz atalım.

Memleket isterim;yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun…

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN