• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

MASKE TAKMAK ZORUNLULUĞU DEVAM EDİYOR

5 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
MASKE TAKMAK ZORUNLULUĞU DEVAM EDİYOR

Bingöl Valiliği, 2 Temmuz’dan geçerli olmak üzere korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında kent genelinde maske takmanın zorunlu hale getirildiğini bildirdi. Maske zorunluluğu, nihai tarihi açıklanana kadar devam edecek.

Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bingöl İl Umumi Hıfzıssıhha kurulu kararı gereğince 02.07.2020 tarihinden itibaren ilimiz genelinde ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Maske kullanım kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha kanunun 282. Maddesi uyarınca 900 TL idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Bingöl Valiliği İl Umumi Hıfzıssıha Kurulu kararı gereğince 2 Temmuz’dan itibaren kent genelinde maske takma zorunluluğu getirildi. Başlayan uygulama ile vatandaşlar maske takarak dışarı çıktı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise kentin birçok noktasında kontrollere başlayarak maske denetimi yaptı. Vatandaşların büyük bir bölümünün maske taktığı gözlemlenirken, polisler nadirde olsa maskesi olmayanları uyararak takmalarını sağladı.

Alınan bu kararı desteklerini belirten vatandaşlar maske takılmasının sürecin daha hızlı atlatılmasına yardımcı olacaklarını dile getirdiler. Maske zorunluluğu, nihai tarihi açıklanana kadar devam edecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN