• Dolar Alış / Satış: 5.44 / 5.45
  • Euro Alış / Satış: 6.229 / 6.24
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

KÜTÜPHANE HAFTASI’NDA ‘OKU’MA ETKİNLİĞİ

30 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
520 defa okundu.

Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu’nda 54’üncü Kütüphane Haftası münasebetiyle bir etkinlik düzenlendi. Okul öürencileri ve veliler ile öğretmenlerin katılımı ile okul bahçesinde okuma etkinliği düzenlenirken öğrenciler ve öğretmenler okul bahçesinde ‘OKU’ koreografisi oluşturdular.

54’üncü Kütüphane Haftası münasebetiyle ülke genelinde çeşitli etkinlikler yapılıyor. Solhan’da da 54’üncü Kütüphane Haftası’ndan dolayı okuma etkinlikleri düzenlendi. Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu’nda 54’üncü Kütüphane Haftası nedeniyle okul bahçesinde okuma etkinliği yapılırken öğrenciler ve öğretmenler tarafından ‘OKU’ koreografisi oluşturuldu.

‘KİTAPLAR BİLİME GİDEN YOLDUR’

Okulun web sitesinde etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kütüphane Haftası; Türkiye´de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır. Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini arttırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir. Hafta süresince kütüphanenin önemi, kütüphaneciliğin sorunları kamuoyuna duyurulur. Okullarda kütüphanenin yararlarından söz edilir. Kütüphanelerde uyulması gereken kurallar öğretilir. Yaşadığımız yüzyıl bilgi, ilerleme dönemidir. Kitaplar bilime giden yoldur. Çağımızın buluşlarını kitap, dergi gazete gibi yayın organlarından izleriz. Okuduğumuz; kitaplar, dergiler, gazeteler bilgilerimizi artırır. Bizi dünyadaki gelişmelerden, değişmelerden haberdar eder. Bu amaçla okulumuzda kütüphane haftası dolayısıyla panolar süslendi. Farklı sınıf ve şubelerde önceden okunan kitaplarla ilgili sınavlar düzenlendi. Velilerle beraber okul bahçesinde kitap okundu. Son olarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz okul bahçemizde ‘OKU’ koreografisi oluşturarak kitap okuma etkinliği düzenlediler.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN