• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

KUŞLARIN YUVA YAPIĞI ARACI ÇALIŞTIRMAYACAKLAR

24 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
447 defa okundu.
KUŞLARIN YUVA YAPIĞI ARACI ÇALIŞTIRMAYACAKLAR

Sütbir fabrikasının sevkiyat kamyonetine, kuşlar yuva yaptı. Durumu fark eden fabrika sahibi, aracı çalıştırmama kararı aldı.

Solhan’da faaliyet gösteren sütbir işletmesinin fabrikasına ait sevkiyat kamyonetinde kuşların yuva yaptığını gören işletme sahibi aracı kullanmama kararı aldı.

Solhan-Bingöl D-300 karayolu üzerinde bulunan Sütbir işletmesinin sahibi Mehmet Agit Karagöz, Korona virüs (Covid- 19) ve Ramazan ayı nedeniyle geçici süreliğine sevkiyat kamyonetini kullanmadıklarını ve 1 ayı aşkın süredir kullanılmayan kamyoneti çalıştırmaya geldiklerinde aracın etrafından kuşların dolaştığını fark ettiklerini ifade etti. Aracın kasa arasına baktıklarında birinde yumurta diğerinde isi yavruların olduğu iki kuş yuvasını fark ettiklerini söyleyen Karagöz, bunun üzerine yavrular büyüyene kadar aracı kullanmama kararı aldıklarını belirtti.

Yavru kuşların yuvadan ayrılana dek aracı çalıştırmayacaklarını belirten Sütbir Firma Sahibi Mehmet Agit Karagöz, “Virüs ve Ramazanın gelmesiyle büyük sevkiyat aracımızı kullanmıyorduk. Bugün kuşların aracın etrafında sık sık dolandığını fark ettik. Baktık kuşlar yuva yapmışlar, hatta bir kuş yavrulamış. Biraz daha inceledikten sonra ikinci bir yuva daha tespit ettik. İkinci yuvada yumurtalar var o yumurtaların yavru olmasını bekleyeceğiz. Ramazan bayramından sonra kullanacağımız aracı bir süre daha çalıştırmayacağız. Yavruların büyümesini bekleyeceğiz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN